Muhtarlarımız bizim başdanışmanlarımız görevini görüyor
Mersin Sondakika

Muhtarlarımız bizim başdanışmanlarımız görevini görüyor

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal, Erdemli ilçesinde muhtarlarla buluştu.
Bu haber 2023-10-27 12:42:15 eklenmiş

 

Muhtarlarımız bizim başdanışmanlarımız görevini görüyor

 

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal, Erdemli ilçesinde muhtarlarla buluştu.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Erdemli Belediyesi tarafından organize edilen “Muhtarlar Buluşması”nda hemşerileriyle hasbihal eden Milletvekili Uysal “Muhtarlarımız halkın nabzını en yakından tutan kişilerdir ve bizim başdanışmanlarımızdır.” şeklinde konuştu. Kasım ayının ilk haftasında bin çocuğu Ankara’da ağırlamak istediğini söyleyen Uysal “Çocuklarımızı Ankara’da ağırlayacağız. Onlara Anıtkabir’imizi, Türkiye’yi ve Türklüğü yerinde anlatacağız. Siz muhtarlardan isteğim bu projenin organizasyonunda beraber hareket etmemiz.” dedi.

Erdemli Belediyesi tarafından organize edilen “Muhtarlar Buluşması”,71 mahalle muhtarını ve ilçe sakinlerini bir araya getirdi. “Muhtarlar Buluşması”na Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal, Erdemli İlçe Kaymakamı Aydın Tetikoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanı Serdar Soydan, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Milliyetçi Hareket Partisi Erdemli İlçe Başkanı Cevat Şahin kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı.

İlk olarak söz alan Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Keklik, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür ederek “Mükerrem başkanımıza Erdemli’ye ve köylüye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Mersin Milletvekilimiz Levent Uysal beyefendi de bugün bizi yalnız bırakmadı. Kendisini aramızda görmekten memnuniyet duyduk.” şeklinde konuştu.

“Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekilimiz Dr. Levent Uysal, vizyoner yaklaşımı ve projeleriyle hem Mersin’e hem de parti teşkilatımıza değer kattı” diyerek sözlerine başlayan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu “Biz bu kente muhtarlarımızla birlikte hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. Erdemli Belediyesi olarak; doğulusu, batılısıyla tüm hemşehrilerimizle birlikte ilçemizi yönetiyor olmanın hazzını ve gururunu yaşıyoruz. Belediyemize destek olan İlçe Kaymakamımıza, müdürlerimize ve siz muhtarlarımıza desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bu kenti ve teşkilatımızı biz, Milletvekilimiz Levent Uysal’ın vizyoner projeleriyle ve akılcı yaklaşımlarıyla çok önemli yerlere taşıyacağız.” ifadelerine yer verdi.

Erdemli İlçe Kaymakamı Aydın Tetikoğlu ise “Ne mutlu ki bayrağımız dalgalanıyor, güven içinde ülkemizin her köşesinde gezebiliyoruz. Nefes alıyoruz, ezanımızı duyuyoruz ve bunun kıymetini bilmemiz lazım. Onun için de birliğimizi ve beraberliğimizi korumamız lazım.” dedi.

“Erdemli Belediye Başkanımız Mükerrem Tollu, çok güzel bir belediyecilik örneği sunuyor” sözüyle konuşmasına başlayan Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal, Erdemli ilçesinde yüksek oranda milliyetçi kesimin olmasının gurur verici olduğunu belirtti. Milletvekili Uysal “Erdemli Belediye Başkanımız Mükerrem Tollu ile ne zaman buluşsam yeni bir projesini öğreniyorum. İyi ki böyle bir belediye başkanımız var ve yüksek oranda milliyetçinin olduğu bir ilçemiz Erdemli. Bilge Liderimiz Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve Başkanımız Tollu, Erdemlili Musa şehidimizin adını yaşatmak için kreş kazandırdılar ilçemize. Nur içinde uyusun tüm şehitlerimiz. Allah onlardan razı olsun çünkü her şeyden önemlisi biz bugün nefes alabiliyorsak, bu güzel ilçede yaşıyorsak, ezanımızı duyuyorsak, bayrağımız dalgalanıyorsa şehitlerimiz sayesinde. İyi ki onların evladıyız.” şeklinde konuştu.

Kasım ayının ilk haftasında muhtarlarında katılımıyla ilk, orta ve lise öğrencilerinden oluşan bin kişilik grubu Ankara’ya götüreceklerini belirten Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent uysal “Çocuklarımızı Ankara’ya götürerek onlara Başkenti, Ankara’yı ve Anıtkabir’i anlatacağız. Gazi Meclisimizde onlara sempozyumlar düzenleyeceğiz. Türkiye’yi ve Türklüğü anlatacağız siz 71 muhtarımızın da katılımıyla. Çocuklarımız Türklüğün, vatanın ve bayrağın önemini bilemezlerse biz nefes alamayız. Onun için sosyal belediyecilik anlayışıyla önce insan odaklı çalışan Erdemli Belediye Başkanımız Mükerrem Tollu ile birlikte bu projemize sıkı sıkıya sarılmanızı istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Erdemli ilçesinin fokus Organize Sanayi Bölgesi’ne ihtiyacı olduğunun altını çizen Uysal “Erdemli ilçemiz tarımıyla turizmiyle gözde bir kent. Ama artık fokus OSB’lere ihtiyaç var. Kasım ayı içerisinde hem hocaların hem bu işi bilen insanların olduğu bir çalıştay yapacağız, burada sürükleyici kişiler sizsiniz. Siz halkın nabzını en yakından hissedensiniz ve başdanışmanımızsınız. Ekonomiye değer katacak projeler yapmamız lazım. Peki neden Organize Sanayi Bölgesi oluşturulmalı? Çünkü devletimizin hem işverene hem de çalışana çeşitli teşvik programları var. Belediye başkanımız bu projeleri planladı Genel Başkanımız ve devlet erkanından onaylar alındı. Bunu en kısa zamanda hayata geçirmek için çalışacağız. Bu projede de siz muhtarlarımızla beraber olmamız gerekiyor.” dedi.

Konuşmaların ardından Milletvekili Uysal ve Başkan Tollu muhtarların istek ve taleplerini dinledi. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Copyright © 2024 Günaydın Mersin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder