Davultepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “I Live With Industry 4.0” eTwinning Projesini Başarıyla Tamamladı
Mersin Sondakika

Davultepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “I Live With Industry 4.0” eTwinning Projesini Başarıyla Tamamladı


Bu haber 2024-06-18 17:40:54 eklenmiş

 

 

Okulumuzda 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı Ocak ayı itibari ile çalışmalarına başlayan” I Live With Industry 4.0” adlı eTwinning projemiz öğretmen ve öğrencilerin değerlendirmelerinin ardından kapatılmıştır. 

Bu projemiz ile Endüstri 4.0 teknoloji gelişmelerinin her sınıf düzeyinde derslerimizde kullanılması ve bilinçli teknoloji kullanımının geliştirilmesi amaçlanmıştır. Projeye; Okul Müdürümüz Türkan ÖZCAN SOYSAL ve 10. sınıf öğrencilerimiz, Müdür Yardımcımız Oğuzhan KOSALI ve 9. sınıf öğrencilerimiz, Matematik Öğretmenimiz Gülseren BARUT ve 11. sınıf öğrencilerimiz katılmıştır.

Projede öğrencilerimiz belirledikleri ve kendilerini geliştirmek istedikleri endüstri 4.0 alanlarından birini seçip o alanda teknolojik materyallerini tasarlamışlardır. Ayrıca tasarımlarını başkalarıyla paylaşmak ve yaygınlaştırmak amacıyla da materyallerini anlatan bir kullanım kılavuzu oluşturdular. Böylece proje sonunda öğrencilerimiz kendi öğrenmelerinin sorumluluğunu alarak yaparak yaşayarak özgün ürünler ortaya koymanın keyfini çıkardılar. Projeye emek veren danışman öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor. Başarılarının devamını diliyoruz.

 

 


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Copyright © 2024 Günaydın Mersin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder