İlkbahar’da klimanızı temizletin!
Mersin Sondakika

İlkbahar’da klimanızı temizletin!

Ekin Teknik ve Bakım Servisinin ustalarından Erhan Korkmaz, “Klima temizliği, klima kullanımının yoğun olduğu mevsimlerde veya klimanın düzenli olarak kullanıldığı dönemlerde yapılmalıdır” dedi.
Bu haber 2024-05-02 13:37:05 eklenmiş

 

İlkbahar’da klimanızı temizletin!

 

Ekin Teknik ve Bakım Servisinin ustalarından Erhan Korkmaz, “Klima temizliği, klima kullanımının yoğun olduğu mevsimlerde veya klimanın düzenli olarak kullanıldığı dönemlerde yapılmalıdır” dedi.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Korkmaz, “Klima temizliği genellikle ilkbahar veya yaz aylarında, klimanın daha sık kullanıldığı dönemlerde başlatılır. İlkbahar ayları, kışın kullanılmayan klimaların temizlenmesi ve bakımının yapılması için ideal bir zamandır” diye konuştu.

Ekin Teknik ve Bakım Servisinin ustalarından Erhan Korkmaz, Klima temizliğinin başlama zamanı, klimaların kullanıldığı bölgenin iklim şartlarına, klimanın ne sıklıkla kullanıldığına ve kişisel tercihlere bağlı olarak değişebildiğini ifade etti.

Korkmaz, ”Ancak, klima temizliğinin düzenli olarak yapılması ve klima filtrelerinin temizlenmesi veya değiştirilmesi önemlidir. Bu, klimanın verimli çalışmasını sağlar, iç hava kalitesini artırır ve sağlık sorunlarını önler. Klima temizliği ve bakımı, klimanın performansını ve ömrünü uzatmak için önemlidir. Bu nedenle, klima temizliği genellikle klima kullanımının başladığı veya arttığı dönemlerde yapılmalı ve düzenli olarak periyodik bakımlar gerçekleştirilmelidir” dedi.

“KLİMA TEMİZLİĞİ BİRKAÇ ÖNEMLİ NEDENLE ÖNEMLİDİR”

Klima temizliğinin önemine dikkat çeken Korkmaz,” Klima içinde biriken toz, polen, mantar ve bakteriler, havanın temizliğini olumsuz etkileyebilir. Bu kirleticiler solunum yolu hastalıklarına ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Düzenli olarak temizlenmeyen klimalar, iç mekan hava kalitesini düşürebilir ve sağlık sorunlarına yol açabilir.Kirli ve tıkanmış klima filtreleri, klimanın verimli çalışmasını engeller. Hava akışını engelleyen kirleticiler, klimanın soğutma veya ısıtma kapasitesini azaltabilir ve enerji tüketimini artırabilir. Temizlenmiş filtreler, klimanın daha verimli çalışmasını sağlar ve enerji tasarrufu yapılmasına yardımcı olur.Düzenli olarak temizlenmeyen klimaların ömrü kısalabilir. Kirli filtreler ve klima içinde biriken kirleticiler, klimanın iç mekanını ve bileşenlerini olumsuz etkileyebilir. Temizlenmiş ve bakımlı klimalar, daha uzun ömürlü olabilir ve daha az arıza yapabilir. Kirli klima filtreleri ve iç kısımlar, kötü koku ve hoş olmayan kokuların yayılmasına neden olabilir. Bu durum, iç mekan hava kalitesini olumsuz etkiler ve rahatsızlık verici olabilir. Düzenli olarak temizlenen klimalar, kötü kokuların önlenmesine ve iç mekanın daha ferah olmasına yardımcı olur.Bakımsız klimaların verimsiz çalışması ve arızalanması, yüksek onarım maliyetlerine veya yeni bir klima satın alımına yol açabilir. Düzenli olarak temizlenen ve bakımları yapılan klimalar, daha az arıza yapar ve uzun vadeli maliyetleri azaltır.Tüm bu nedenlerden dolayı, klima temizliği ve bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Bu, hem sağlık hem de ekonomik açıdan önemlidir ve klimanın verimli ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar” diye konuştu.

 

 


ETİKETLER :
Diğer TEKNOLOJİ haberleri
Copyright © 2024 Günaydın Mersin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder