“HENÜZ YARIŞ BİTMEDİ”
Mersin Sondakika

“HENÜZ YARIŞ BİTMEDİ”

CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Örgütü’nün organize ettiği etkinlikte, Mersin Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri ile bir araya gelerek, Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. Turu’na ilişkin yapılması gerekenler üzerine fikir alışverişinde bulundular.
Bu haber 2023-05-24 15:00:27 eklenmiş

 

“HENÜZ YARIŞ BİTMEDİ”

 

CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Örgütü’nün organize ettiği etkinlikte, Mersin Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri ile bir araya gelerek, Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. Turu’na ilişkin yapılması gerekenler üzerine fikir alışverişinde bulundular.

 

                        GÜNAYDIN MERSİN

 

Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri de, 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na Mersin’den tam destek verdiler.

Türkiye’nin demokrasi tarihinde ilk kez böyle bir seçim yaşadığını söyleyen Başkan Seçer, seçimlerde verilen emeklerden dolayı herkese teşekkür etti. Başkan Seçer “Henüz yarış bitmedi. Asıl hedefimiz; son düzlükte performansı, kondisyonu koruyarak, en zirveye çıkmak ve sonuca ulaşmak” dedi.

Sandık güvenliğini Mersin’de sorun olmaktan çıkardıklarını kaydeden Seçer, ittifak dışından Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen kesimlerin dahi sandıklarda görev aldıklarına dikkat çekerek, sandık güvenliğinin ilk turda olduğu gibi 2.Tur’da da çok önemli olduğunu vurguladı. Seçer, deprem bölgesine gidip oyunu kullanacak olan seçmenler için, İl Başkanlığı organizasyonunda ilk turda yürütülen çalışmaların 2. Tur için de sürdürüleceğini aktardı.

CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür ise, “Hem oyumuza, hem sandığımıza sahip çıkacağız ve 2. Tur’da mevcut iktidara karşı hep beraber başarı elde edeceğiz” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanı Koral Ömür ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Örgütü’nün organize ettiği etkinlikte, Mersin Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri ile bir araya gelerek, Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. Turu’na ilişkin yapılması gerekenler üzerine fikir alışverişinde bulundular. Mersin Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri de, 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na Mersin’den tam destek verdiler.

“BUNUN 2. ETABI DA VAR, HENÜZ YARIŞ BİTMEDİ”

Türkiye’nin demokrasi tarihinde ilk kez böyle bir seçim yaşadığını söyleyen Başkan Seçer, seçimlerde verilen emeklerden dolayı herkese teşekkür etti. Parti örgütlerinde çalışan birçok insanın, insanüstü gayretlerle emek verdiğini, bunun yanında halk iradesinin sonuçlara yansıması için gayret sarf eden çok sayıda yurttaş olduğunu ifade eden Başkan Seçer, “Bunun 2. etabı da var, henüz yarış bitmedi. Asıl hedefimiz; son düzlükte performansı, kondisyonu koruyarak, en zirveye çıkmak ve sonuca ulaşmak” dedi.

Başkan Seçer, Türkiye demokrasi tarihinde hukukun bu kadar çiğnendiği, eşit şartlarda mücadele edilmeyen başka bir demokratik yarışın hatırlanmadığını da söyledi.

Sandık güvenliğini Mersin’de sorun olmaktan çıkardıklarını kaydeden Başkan Seçer, ittifak dışından Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen kesimlerin dahi sandıklarda görev aldıklarına dikkat çekerek, sandık güvenliğinin ilk turda olduğu gibi 2.Tur’da da çok önemli olduğuna değindi. Seçer, “Seçmenin sandığa gidip kullandığı oyu, aynı şekilde çıkartmamız gerekli” diyerek, bu konuda sıkı bir çalışma gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Deprem bölgesine gidip oyunu kullanacak olan seçmenler için, ilk turda yürüttükleri çalışmaları 2. Tur için de sürdürdüklerini aktaran Seçer, “İl Başkanlığımız kanalıyla bu isimler toplandı ve emin olabilirsiniz, İl Başkanlığımızca yürütülen bu çalışma neticesinde bir kişi dahi dışarıda kalmadı. Ortak bir güç birliği yapıldı. Çok sayıda partilerin de katkılarıyla, seçmenler diğer bölgelere gittiler. Herhangi bir sıkıntı yaşamadık. İl Başkanlığımıza müracaat edip de burada kalan seçmen yok. Herkes eksiksiz Hatay’a, Malatya’ya, Kahramanmaraş’a ve diğer bölgelere gönderildi. Aynı çalışma devam ediyor. Başta deprem bölgesi olmak üzere, o bölgelere gidecek seçmenlerimiz de İl Başkanlığımıza ismini yazdırırsa, ulaşım sorunu çözülecektir” ifadelerini kullandı.

“MERSİN’DE DURUMUMUZ İYİ, 2. SEÇİMDE DE BUNU GARANTİYE ALALIM”

14 Mayıs’ta AK Parti’nin ülke genelinde 7, MHP’nin ise 1,5 puan kaybettiğini belirten Başkan Seçer, Recep Tayyip Erdoğan’ın güç kaybederek girdiği bir seçimde ilk kez 2. Tur’a kaldığını, Mersin özelinde ise CHP’nin iktidar partisine 6 puan fark attığını söyledi. Seçer, “Mersin’de durumumuz iyi, 2. Tur seçimde de bunu garantiye alalım. Oranı yükseltelim. Yüzde 57 oy oranı, büyükşehirler içerisinde İzmir ve Tekirdağ’dan sonra Mersin gibi siyasal aritmetiği bölünmüş, yüzde 60’ının sağ görüşlü, hatta önemli bir kısmının Cumhur İttifakı’na mensup üyelerin olduğu bir yerde kötü bir oran değil” dedi.

Ömür: “2. Tur’da mevcut iktidara karşı hep beraber başarı elde edeceğiz”

14 Mayıs seçimlerinde tüm demokrasi güçlerinin, iktidarın elindeki tüm imkânlara karşı çok önemli bir mücadele verdiğini dile getiren CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür ise, “1. Tur’da iktidarın mevcut cumhurbaşkanının seçilemediğini ve halkın yarısından çoğunun mevcut sisteme ve cumhurbaşkanına karşı oy kullandığını ve sistemin değişmesi gerektiği yönünde bir irade kullandığını gördük. Seçim sürecinde yapılan algılara rağmen, halkın iradesi Mersin’de sandığa yansıdı. 806 mahallede, 4 bin 122 sandıkta temsilcilerimiz bulunmaktaydı ve tüm sandıklardan ıslak imzalarımız geldi. Bu sonuçları tam olarak seçim sistemimize yansıttık. 2. Tur için hazırlıklarımız yine devam ediyor. Oy kullanmayan, sandığa gitmeyen seçmen var. Hem oyumuza, hem sandığımıza sahip çıkacağız ve 2. Tur’da mevcut iktidara karşı hep beraber başarı elde edeceğiz” diye konuştu.

MERSİN EMEK VE DEMOKRASİ PLATFORMU’NDAN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA TAM DESTEK

Gerçekleştirilen toplantıda Mersin Emek ve Demokrasi Platformu katılımcıları da söz alarak; cep telefonu ile kabine girilmesi gibi seçim güvenliğini tehdit eden unsurlar konusunda halkın kaygılarını dile getirerek, bunların giderilmesi ile alakalı neler yapılması gerektiğini, Millet İttifakı’nın bütün bileşenlerinin tartışması gerektiğini ve bu konuda daha fazla önlem alması gerektiğini dile getirdiler. Toplumun, seçimin kazanılacağına olan inancının güçlenmesi için yapılan işbirliği çalışmalarının çok faydalı olduğunu da dile getiren üyeler, seçimin ilk turunda elde edilen sonucun bir kayıp olmadığını, özellikle bu iş birliği çalışmalarının sonuçlarının 2. Tur’da seçime yansıyacağına ilişkin inançlarını aktardılar. 

Platform üyeleri; ilk turda Meclis’i seçtiklerini, ancak 2. Tur’da artık hükümeti seçeceklerini ve bunun da çok önemli bir seçim olduğunun halka daha iyi aktarılması konusunda, her türlü iş birliğine açık olduklarını söylediler. Seçim günü sandık kurulu görevlilerinin yaşadığı çeşitli sorunları da dile getiren üyeler, bu konuda CHP’ye, sandık kurulu görevlilerine sağladıkları destekler için teşekkür edip, 28 Mayıs’taki 2. Tur seçiminde sorunların yaşanmaması adına neler yapılabileceğine ilişkin önerileri konuşup, tartıştılar.

Seçim kurallarını bilen hukukçuların, sandık kurullarındaki süreçte daha aktif olmaları gerektiğini dile getiren üyeler, özellikle işçi ve emekçilerin korkmadan tek adamı yenilgiye uğratabileceği, bu güce haiz oldukları ve neden Cumhur İttifakı’na oy vermemeleri gerektiğinin anlatılmasının önemine dikkat çektiler. Üyeler, sandığa gitmeyenlerin de sandığa gitmeleri için kolaylaştırıcı desteklerin sağlanması ve oy kullanma motivasyonlarının güçlendirilmesine yönelik yapılabilecekler üzerinde konuştular.


ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Copyright © 2024 Günaydın Mersin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder