CHP Milletvekili Adayı Gülcan Kış hal esnafıyla buluştu " Tezgahınıza bahar gelecek"
Mersin Sondakika

CHP Milletvekili Adayı Gülcan Kış hal esnafıyla buluştu " Tezgahınıza bahar gelecek"

CHP Mersin Milletvekili adayı Gülcan Kış seçim çalışmalarına devam ediyor. Önceki gün Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve milletvekili adaylarıyla birlikte hal kompleksini ziyaret eden CHP Milletvekili adayı Gülcan Kış, hal esnafının sorunlarını ve taleplerini dinledi.
Bu haber 2023-04-28 14:00:15 eklenmiş

 

CHP Milletvekili Adayı Gülcan Kış hal esnafıyla buluştu

 

" Tezgahınıza bahar gelecek"

 

CHP Mersin Milletvekili adayı Gülcan Kış seçim çalışmalarına devam ediyor.

Önceki gün Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve milletvekili adaylarıyla birlikte hal kompleksini ziyaret eden CHP Milletvekili adayı Gülcan Kış, hal esnafının sorunlarını ve taleplerini dinledi.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Sabahın erken saatlerinde hal esnafı ve çalışanlarıyla biraraya gelen Kış," Ağır ekonomik koşullar uzun süredir soframızın tadını kaçırıyor. Farkındayız. Fakat merkezi hükümet bunun sorumluluğunu hal esnafının sırtına yüklüyor. Hal esnafının sorunlarını çözeceğine onları  terörize ediyor. Halbuki biz sorunun temelini biliyoruz. Üreticinin toprakla mücadelesini biliyoruz. Tohum, gübre, ilaç gibi girdi maliyetlerinin ne kadar yüksek olduğunu ve çiftçiyi üretimden nasıl uzaklaştırdığının farkındayız. Bu şartlarda hal esnafını suçlu gibi göstermek, en hafif tabiriyle kendi  suçunu bastırmaktır. Hal esnafı bu girdi maliyetlerinin yüksekliği altında aldığı ürüne yüksek kar payı koymuş gibi hedef gösteriliyor. Bu haksızlığı biz görüyoruz." dedi.

14 Mayıs'tan sonra yapacakları tarım reformu ile hem üreticinin, hem hal esnafının hem de yurttaşların yükünü alacaklarını ifade eden CHP'li Kış, " İktidarımızda üreticinin girdi maliyetlerini kontrol altına alacağız. Böylece tedarik zincirinin ilk halkasını çözeceğiz. Hal esnafının da nakliye, ambalaj ve palet gibi neredeyse üründen. pahalı olan maliyetlerini minimum seviyeye indireceğiz. Topraktan soframıza kadar gelen sebzeyi, meyveyi daha uygun koşullar ve fiyatlarda yurttaşlarımıza ulaştıracağız. Çiftçimizi toprakla barıştıracağız. Esnafın tezgahına, yurttaşlarımızın sofrasına bereket olacağız ." şeklinde konuştu .


ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Copyright © 2024 Günaydın Mersin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder