“Firmalar dijitalleşmeden ödün vermemeli”
Mersin Sondakika

“Firmalar dijitalleşmeden ödün vermemeli”

Smart Medya Dijital Pazarlama Direktörü Emel Taşçı, son yıllarda dijitalleşmenin her geçen gün önem kazandığına vurgu yaparken, firmaların dijitalleşmeden ödün vermemesini söyledi.
Bu haber 2023-06-27 12:47:35 eklenmiş

 

“Firmalar dijitalleşmeden ödün vermemeli”

 

Smart Medya Dijital Pazarlama Direktörü Emel Taşçı, son yıllarda dijitalleşmenin her geçen gün önem kazandığına vurgu yaparken, firmaların dijitalleşmeden ödün vermemesini söyledi.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

 Taşçı, özellikle katma değerli ürün ve hizmette yüksek kâr elde etmenin yolunun, dijital pazarlamadan geçtiğini ve firmaların buna büyük önem vermesi gerektiğine dikkat çekti.

Smart Medya’nın kurucuları arasında yer alan ve şirketinin Dijital Pazarlama Direktörlüğünü de yapan

Emel Taşçı, kısa sürede firmalarla yaptıkları çalışmalar sonucunda, firmaların kurumsal kimlik ve internetteki etkinliğinin artırılması ile, online satışların iş hacmine olumlu dönüş yapmasını sağladıklarını söyledi.

Taşçı, Smart Medya olarak, belirlenen mesajların hedef kitleye ulaştırılması noktasında yeni stratejiler geliştirerek, marka ve ürün tanıtımına yönelik planlama ve diğer unsurları için profesyonel bir ekiple yola  çıktılarını,  uygun kanallardan servis edilmesini sağladıklarını ve  Smart Medya; lojistik ve mağazacılık sektörü başta olmak üzere, birçok teknoloji tabanlı firmaya hizmet verdiklerini ifade etti.

GELENEKSEL REKLAM ANLAYIŞI

Geçmiş yıllarda geleneksel olarak sürdürülen reklam anlayışının yerini, dijitalleşmeye bırakmasıyla birlikte yeni bir alan doğduğuna dikkat çeken Taşçı, “Artık gazete, broşür, billboard gibi basılı yayınlar ilgi çekmiyor. Teknolojik gelişimlerle birlikte baskıların yerini önce televizyon, ardından da  internet aldı. Bugün kullandığımız cihazları belki de bir süre sonra gereksiz bulacağız. Dolayısıyla zaman içerisinde oluşan, gelişerek değişme ihtiyacının karşılanmasıyla kâr marjını artırmak isteyen firmalar, dijitalleşmeden ödün vermemelidir” dedi. 

“KOBİLERE ÖNEMLİ KATKILAR SUNUYORUZ”

Taşçı, düşük maliyetlerle geniş kitlelere ulaşılmasına imkân tanıyan dijital pazarın, satışlara doğrudan etki ettiğine vurgu yaparak, “Geleneksel medyada birkaç yüz lirayla yapılabilecek tanıtım faaliyetleri kısıtlıyken, hazırlanan bir video sosyal medya platformları aracılığıyla 30 bin kişiye ulaştırılabiliyor. Bu şekilde anı yakalayan firmalar, geri bildirimi daha çabuk alıyor. Global ve daha kapsamlı bir pazarlama yöntemi olan dijital pazarlamayı kullanan şirketler, online satışlarla 7/24 hizmet verir hale geliyor ancak avantajları saymakla bitmeyen sektörde etkin olmak isteyen firmaların uzman kişi ve kurumlarca işbirliği yapması büyük önem taşıyor” diye konuştu.

 


ETİKETLER :
Diğer EKONOMİ haberleri
Copyright © 2024 Günaydın Mersin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder