Kılıçdaroğlu’na ikinci turda daha büyük bir destek çıkaracağız!
Mersin Sondakika

Kılıçdaroğlu’na ikinci turda daha büyük bir destek çıkaracağız!

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde Mersin’de birinci parti olan CHP’nin oylarını artıran tek parti olduğunu söyledi.
Bu haber 2023-05-22 14:59:05 eklenmiş

 

Kılıçdaroğlu’na ikinci turda daha büyük bir destek çıkaracağız!

 

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde Mersin’de birinci parti olan CHP’nin oylarını artıran tek parti olduğunu söyledi.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Kış,  “Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda da adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 57 oranını gördü. Bu başarıda il ve ilçe örgütlerimizin yanı sıra CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyemizin ve CHP’li Yenişehir, Mezitli ve Tarsus belediyelerimizin her yurttaşa eşit hizmet götürmesinin de payı var. Mersin Büyükşehir Belediyemizin Akdeniz, Toroslar, Silifke ve Anamur’daki eşit hizmet anlayışı bu ilçelerde de partimizin ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun en yüksek oyu almasında etkili oldu. Seçimin ikinci turunda hem Mersin’den hem yurt genelinden Kemal Kılıçdaroğlu’na daha büyük destek çıkaracağız ve Sayın Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanımız olarak Çankaya’ya göndereceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Gülcan Kış, 14 Mayıs’ta yapılan Milletvekili Genel Seçimlerini ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi.

CHP’nin 2018 seçimlerinde Mersin’de 302 bin civarında oy aldığını ve 3 milletvekili çıkardığını ifade eden Kış, “14 Mayıs Seçimlerinde partimiz Mersin’de birinci parti oldu. Oy sayımız 380 bine kadar çıktı. 5 milletvekili çıkardık. Mersin’de oyunu hem sayısal olarak hem oransal olarak artıran tek parti biz olduk. Partimizi Mersin’de yeniden birinci parti yapan Mersin halkına teşekkür ediyorum. Partimize oy versin vermesin bundan sonra tüm Mersinlilerin milletvekili olarak görev yapacağız. Mersin halkının haklarını mecliste en iyi şekilde savunacağız” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmasından dolayı sahada seçim çalışmalarına devam ettiklerini belirten Kış, “Millet İttifakının cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Mersin’de yüzde 57 oranını buldu. 700 bine yakın Mersinli Sayın Kılıçdaroğlu’na oy verdi. Tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.  Bu başarıda il ve ilçe örgütlerimizin yanı sıra CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyemizin ve CHP’li 3 ilçe belediyemizin her yurttaşa eşit hizmet götürmesinin de payı var. Belediyelerimizin yönettiği ilçelerde hem partimizin oyu arttı hem de Sayın Kılıçdaroğlu’na güçlü bir destek çıkardık. Mersin Büyükşehir Belediyemizin Akdeniz, Toroslar, Silifke ve Erdemli’deki eşit hizmet anlayışı bu ilçelerde partimizin ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun en yüksek oyu almasında etkili oldu. Seçimin ikinci turunda hem Mersin’den hem yurt genelinden Kemal Kılıçdaroğlu’na daha büyük destek çıkaracağız ve Sayın Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanımız olarak Çankaya’ya göndereceğiz” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Copyright © 2024 Günaydın Mersin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder