Toros Hastanesi depremzedelere kucak açtı!
Mersin Sondakika

Toros Hastanesi depremzedelere kucak açtı!

Mersin Toros Hastanesi depremzedelere kucak açtı. Uzman Dr. Özgür Ozan Karak, “Yaralarımızı hep beraber saracağız” dedi.
Bu haber 2023-03-13 12:40:04 eklenmiş

 

Toros Hastenesi depremzedelere kucak açtı!

 

Mersin Toros Hastanesi depremzedelere kucak açtı. Uzman Dr. Özgür Ozan Karak, “Yaralarımızı hep beraber saracağız” dedi.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Karak, “6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli yaşanan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki deprem felaketinin ardından Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor ve milletimize baş sağlığı dileklerimi iletiyorum” dedi.

Toros Hastanesi Uzman Dr. Özgür Ozan Karak, “6 Şubat Kahramanmaraş depreminde hemen sonra "Hastane Afet ve Acil Durum Planı"nı devreye alıp kapasite artışına gittik” dedi.

Karak, “Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaralanan depremzedeler,  Devletin tüm imkanları sefer edilerek kara ve deniz yoluyla hastanemize ulaştı. Depremin büyük yıkıma yol açtığı Hatay'dan da, tedavileri için TCG İskenderun gemisiyle Mersin Uluslararası Limanı'na getirilen yaralı depremzedelerin büyük kısmı da limana en yakın hastane olduğumuz için hastanemize nakledildi.

Mersin Toros Devlet Hastanesi olarak 6 bin 596 afetzedeye hizmet verdik. Hastanemizde depremin ilk 10 günü, 196 depremzede ameliyat edildi, 302 depremzede de yoğun bakım ve çeşitli servislerde yatışları yapıldı. Şu anda servislerde 27 hastamızın tedavileri devam ediyor. Tedavilerini tamamladığımız depremzede vatandaşlarımızın da barınma sorunlarını çözerek taburcu ettik.

Afet bölgesinde olan ve sağlık hizmeti alması gereken kişilerde hastanemize tedavi için gelmektedir. Afetzedelerin tedavilerinin yanı sıra rutin poliklinik hizmetleri de hastanemizde devam etmektedir.

Güçlü bir millet, güçlü bir devlet olarak yaralarımızı hep beraber saracağız!” diye konuştu.

 


ETİKETLER :
Diğer ASAYİŞ haberleri
Copyright © 2024 Günaydın Mersin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder