Mersin Sondakika

Bayramlar sevgileri ve dostlukları pekiştirir!


Bu makale 2023-06-27 13:36:39 eklenmiş
Mehmet Işık
?=NewsCategoryWrite($Author_Data->name) ?>

 

Bayramlar sevgileri ve dostlukları pekiştirir!

Yine bir bayramı birlikte kutluyoruz. Bayramlar bir çok kültürde ve dinde önemli yere sahip özel günlerin başında geliyor. İslam Dünyasında en önemli iki bayram vardır. Kurban ve Ramazan Bayramları. Bu bayramları sadece dinsel açıdan bakmamak lazım. Bu bayramlar aynı zamanda toplumsal ve insani anlamda çok önemlidir. Çünkü bayramlar, birbirimize sevgi ve hoşgörüyü aşılamanın en iyi yöntemlerinden biridir. Bayramlarda dayanışma ve birlikte paylaşma en büyük değerdir. Bayramlar insanları birbirine yakınlaştırır, zor durumda olanlara yardım eli uzattırır, kesilen kurbanlıklar paylaşılır. Bu süreç hem maddi açıdan ihtiyaç sahiplerine yardım sağlar, hem de manevi anlamda destek verir.

Bayramlarda ön plana çıkan unsurların başında sevgi ve hoşgörü gelir. Özellikle uzun zaman görüşemeyen aile bireyleri, komşular, akrabalar bir araya gelme fırsatı yakalar. Bu birlikteliliği ve aidiyet duygusunu daha da güçlendirir.

Bayramlarda hoşgörü ön plana çıkar. Bizden farklı inançlara ve mezheplere sahip dostlarımızla, komşularımızla birlikte kutlama şansı yakalar, birbirimize hediyeler alır, birlikte yemekler yenilir.

Bu değerler, toplumsal barışın ve huzurun baş aktörleridir. Bayramları sadece tüketim olarak görmemek lazım. Bayramların birleştirici gücü vardır. Bu yüzden her bayram insana büyük mutluk ve haz yaşatır.

Diğer yazıları...
Copyright © 2024 Günaydın Mersin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder