Gültak, mahalle muhtarları ile buluştu
Mersin Sondakika

Gültak, mahalle muhtarları ile buluştu

Gültak, “19 Ekim Muhtarlar Günü” dolayısıyla Akdeniz’e bağlı mahalle muhtarlarını, hafta sonu Silifke’de deniz kenarında bulunan bir otelde ağırladı. Muhtarlık İşleri Müdürlüğü organizesinde gerçekleşen programda muhtarlar, aileleri ile birlikte 2 gün süren tatilin keyfini yaşadı.
Bu haber 2022-10-17 14:31:28 eklenmiş

 

Gültak, mahalle muhtarları ile buluştu

 

Gültak, “19 Ekim Muhtarlar Günü” dolayısıyla Akdeniz’e bağlı mahalle muhtarlarını, hafta sonu Silifke’de deniz kenarında bulunan bir otelde ağırladı. Muhtarlık İşleri Müdürlüğü organizesinde gerçekleşen programda muhtarlar, aileleri ile birlikte 2 gün süren tatilin keyfini yaşadı.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

 

İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başlayan buluşmada söz alan Yeşilova Mahalle Muhtarı Ergün Ünlü, 19 Ekim tarihini Muhtarlar Günü ilan eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Ergün, “Akdeniz Belediye Başkanımız Sayın Gültak’a da böylesi bir organizasyon düzenleyip bizleri bir araya getirdiği için sonsuz teşekkür eder, muhtarlar günümüzü kutlarım” dedi.

Kiremithane Mahallesi Muhtarı ve Mersin Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Gülgen ise; “Muhtarlık kurumunun kuruluşunun 193’üncü yılındayız. Bizleri bu anlamlı günümüzde bir araya getiren Akdeniz Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Gültak ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Muhtarlar gününüzü kutluyor, hep birlikte daha nice mutlu ve sağlıklı yıllar diliyorum” diye konuştu.

“ESKİ BORCU AZALTTIM, FAZLA BORÇ YAPMADIM”

Mahalle muhtarlığının büyük özveri ve fedakârlık gerektiren bir görev olduğunun altını çizen Başkan Gültak da muhtarlarla her fırsatta bir araya gelerek sorunlarını dinlediğini söyledi. Başkan Gültak, 2019 yılı seçimlerinden sonra göreve geldiğinde Akdeniz’i 232 milyon TL borçla devraldığını, bu dönemde belediyenin bütçesinin ise 130 milyon TL olduğunu belirterek; “Bugün Akdeniz Belediyesi’nin yeni bütçesi 770-800 milyon TL civarında. Peki, borcu ne kadar? 280 milyon TL… Ben, eski borcu kapattım, yeni borç da fazla yapmadım. Bütçenin neredeyse 3’te 1’i borç var. Yönetimi devraldığımda ise belediye bütçesinin 2 katı kadar borç vardı” şeklinde konuştu.

“YENİDEN SEÇİLİRSEM KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ HIZLANDIRACAĞIZ”

“Akdeniz’de artık barış, kardeşlik sevgi var” diyen Başkan Gültak, “Akdeniz, ayrıca yükselme trendinde, çünkü yükselmek zorunda. İnşallah 2024’te Akdeniz’e yeniden aday adayı olacağım. Partim beni aday gösterir ve halkımızın teveccühü ile yeniden seçilip göreve gelirsem, kentsel dönüşüm projesini 6-7 kanattan devam ettireceğiz” dedi.

Mersin’de, personeline en yüksek maaş promosyon ücretini veren belediye başkanı olduğunun da altını çizen Başkan Gültak şöyle konuştu; “İşçilerimiz 16 bin lira promosyon aldı. İşçilerin kendisi gelip bana söylüyorlar; ‘Bundan 5 yıl önce biz promosyon nedir hiç görmedik. Maaşları da 3-4 ayda bir alırdık’ diyorlar. Yani belediye nereden nereye geldi, takdiri halkımıza, işçilerimize ve muhtarlarımıza bırakıyorum.

Muhtarlar Günü dolayısıyla, hem Akdeniz hem de diğer merkez ilçelere bağlı muhtarlarımızı burada ağırlamaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Katılımları için değerli muhtarlarımıza teşekkür ediyor, sizler için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Mersin Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Gülgen, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a plaket takdim etti. Başkan Gültak da gün dolayısıyla programa katılan muhtarlara hediyelerini takdim etti.


ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2022 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder