Sebze fiyatları fırladı
Mersin Sondakika

Sebze fiyatları fırladı

Son günlerde art arda gelen zamlara sebze fiyatları da eklendi.
Bu haber 2022-04-12 00:35:24 eklenmiş

 

Sebze fiyatları fırladı

 

Son günlerde art arda gelen zamlara sebze fiyatları da eklendi.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Mersin’de kurulan semt pazarları eskisi gibi hareketli geçmiyor. Domates, biber ve patlıcanın fiyatları vatandaşın alım gücünü aşmaya başladı.

Ramazan ayında zamlarda düşüş yaşanması beklenirken, tam tersi oldu. Vatandaş artık pazarlara bile uğramıyor.

Mezitli ve Yenişehir semt pazarlarındaki esnaf iş yapamamaktan şikayetçi, vatandaş ise zamlara tepkili. Kurulan pazarda özellikle patlıcan ve biberin kilosu dikkat çekti. Kilosu 30 TL olan patlıcan ve biberi 25 TL ile domates, 20 TL ile kabak takip etti.

BİBER 30 TL

Semt Pazarı esnaflarından Ali İhsan Korkmaz,  Ramazan ayına girmeden önce biraz yoğunluk olduğunu ifade ederken, Ramazan’ın başlaması ve fiyatların artması ile vatandaşın artık pazarlara gelmediğini söyledi.

Korkmaz,  “İlk defa bu kadar sakin bir Ramazan ayı geçiriyoruz. Kimse gelmiyor. Sebze halinde mal yok. Fiyatların pahalılığı buradan geliyor. Toptan alacağımız ürün yok. Tezgaha gelen vatandaş 2 poşet malzeme alıyor 40 lira 50 lira verip gidiyor. Başka bir şey daha ihtiyacı olsa da alamıyor. Domatesi 22 liraya halden alıyoruz, burada 25'e satıyoruz. Ama çok olsa, domates daha ucuz alıp, daha ucuz satarız. Ramazan'a girmeden bir gün önce çok iyiydi satışlar. Yoğunluk bayağı vardı, hatta yetiştiremedik. Ama daha sonra pek gelen olmadı” diye konuştu.

Semt pazarında diğer sebze fiyatlarında ise, marul tane 15 TL, yeşil soğan 15 TL, brokoli 10 TL, karalahana, lahana, havuç, pırasa, turp, 7,5 TL olarak satışa sunuldu.

 


ETİKETLER :
Diğer EKONOMİ haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2023 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder