Cildinizi bakımdan geçirin!
Mersin Sondakika

Cildinizi bakımdan geçirin!

Aynur Tokel Beauty Güzellik Merkezi sahibi Aynur Tokel, İlkbahar’da cildin bakımdan geçirilmesi gerektiğini söyledi.
Bu haber 2024-05-02 13:29:46 eklenmiş

 

Cildinizi bakımdan geçirin!

 

Aynur Tokel Beauty Güzellik Merkezi sahibi Aynur Tokel, İlkbahar’da cildin bakımdan geçirilmesi gerektiğini söyledi.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Tokel, “Cilt bakımı, cildin sağlığını, gençliğini ve genel görünümünü korumak için oldukça önemlidir. Cilt bakımı mevsimlere göre değişiklik gösterebilir çünkü hava koşulları ve çevresel faktörler cildin ihtiyaçlarını etkiler” dedi.

Aynur Tokel Beauty Güzellik Merkezi sahibi Aynur Tokel, cilt bakımına dair bazı önerilerde bulundu.

Tokel,”Cilt, vücudun en büyük organdır ve dış etkenlere karşı bir bariyer görevi görür. Doğru cilt bakımı ile cildinizi temiz tutmak, enfeksiyon riskini azaltır ve sağlıklı bir cilt bariyeri sağlar.Cilt bakımı, yaşlanma belirtilerini azaltabilir veya geciktirebilir. Uygun ürünler ve rutinlerle cildin nem dengesini sağlamak, kırışıklıkların ve yaşlılık lekelerinin oluşumunu önleyebilir” dedi.

“GÜNEŞ ISINLARI CİLDE ZARAR VERİR”

Güneşin zararlı UV ışınları cildin yaşlanmasına ve cilt kanseri gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabildiğine dikkat çeken Tokel,” Güneş koruyucu kullanmak, cilt bakımının önemli bir parçasıdır ve cildi güneşin zararlı etkilerinden korur.Akne, egzamagibi cilt sorunları, doğru bakım ve tedavi ile kontrol altına alınabilir. Uygun cilt bakımı ürünleri ve rutinleri, bu tür sorunların görünümünü azaltabilir veya ortadan kaldırabilir.Cilt bakımı, kendinize zaman ayırmanın ve kendinize iyi bakmanın bir yolu olabilir. Bu rutin, kişisel bakımınızı artırarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.Sağlıklı ve bakımlı bir cilt, genel özgüveninizi artırabilir. Kendinize iyi baktığınızı hissetmek, sosyal etkileşimlerde ve iş hayatında daha güçlü bir duruş sergilemenize yardımcı olabilir.Cilt bakımı sadece dış görünümle ilgili değil, aynı zamanda cildin sağlığı ve korunmasıyla da yakından ilişkilidir” diye konuştu.

HANGİ MEVSİMLERDE CİLT BAKIMI YAPILMALI

Tokel, “Kuru hava nedeniyle cilt genellikle kurur ve çatlar. Bu dönemde nemlendirici kullanımı önemlidir.Nemlendirici kremler veya yağlar, cildin nem seviyelerini korur ve cilt bariyerini güçlendirir.Güneş koruyucu kullanımı, kışın bile güneşin zararlı etkilerinden korunmak için gereklidir, özellikle kar yansımaları UV ışınlarını artırabilir.Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte cilt yağ üretiminde artış gösterebilir. Hafif, yağsız nemlendiriciler tercih edilebilir.

Ciltte kışın biriken ölü deri hücrelerini temizlemek için düzenli peeling uygulamak faydalı olabilir.Güneşin daha yoğun olduğu bu dönemde güneş koruyucu kullanımı önemlidir.Yüksek sıcaklıklar ve güneş ışınları nedeniyle cilt güneş yanıklarına ve güneş lekelerine daha fazla maruz kalabilir. Bu nedenle, yüksek faktörlü ve suya dayanıklı güneş koruyucuları tercih edilmelidir.Hafif, su bazlı nemlendiriciler kullanılabilir. Ağır formülasyonlar ciltte ağırlık hissi yaratabilir.Bol su içmek, cildin nem seviyelerini korumaya yardımcı olur.Hava soğumaya başladığında ciltte kuruluk artabilir. Daha yoğun nemlendiriciler tercih edilebilir.

Güneş koruyucu kullanımı mevsim geçişlerinde de devam etmelidir, çünkü güneşin zararlı etkileri mevsimden bağımsızdır.Cildin yenilenmesine yardımcı olmak için A ve C vitamini içeren ürünler kullanılabilir. Her mevsimde, cilt tipinize ve ihtiyaçlarına uygun ürünler ve rutinler seçmek önemlidir. Ayrıca, mevsimsel değişikliklere uyum sağlayabilmek için cilt bakım rutininizi düzenli olarak gözden geçirmek faydalı olacaktır” şeklinde konuştu.

 


ETİKETLER :
Diğer SAĞLIK haberleri
Copyright © 2024 Günaydın Mersin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder