MEP, Ankara’ya çıkarma yaptı
Mersin Sondakika

MEP, Ankara’ya çıkarma yaptı

MEP, Mersin Ekonomi Platformu, Mersin İş Dünyası adına Ankara’ya çıkarma yaptı.
Bu haber 2024-02-04 13:47:57 eklenmiş

 

MEP, Ankara’ya çıkarma yaptı

 

MEP, Mersin Ekonomi Platformu, Mersin İş Dünyası adına Ankara’ya çıkarma yaptı.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

2011 yılında Mersindeki iktisadi bazlı, Sivil Toplum Kuruluşlarını bir çatı altında toplayan Mersin Ekonomi Platformu, Ankara’da Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat ile bir araya geldi.

Ticaret Bakanlığı binasında gerçekleşen toplantıya, Ticaret Bakan Yardımcıları Mahmut Gürcan, Sezai Uçarmak , Mustafa Tuzcu ve  Ö. Volkan Ağar ile birlikte, ilgili Genel Müdürler de iştirak ettiler.

Mersin Ekonomi Platformu (MEP), Ankara’da Ticaret Bakanı Ömer Bolat’la bir araya geldi.

MEP 12. Dönem Başkanı Servet Özkaya‘nın Başkanlık yaptığı ekipte; Genel Sekreter ve Anadolu YDD Başkanı Ferudun Gündüz, ASKON Başkanı Hasan Arslan, TÜİOSB YK Başkanı Gül Akyürek Balta, MEPİAD Başkanı Özcan Demir, 5. Dönem MEP Başkanı Ekrem Sağlam,  MERGÜMDER Başkanı Cebrail Orman, TURAB Genel Başkanı Fahri Kuş,  UTK Başkanı Kemal Kaçmaz ve TABA-AmCham Türk-Amerikan İş Adamları Derneği Mersin Şube Başkanı Süleyman Alıcı  yer aldı.                                                                                                    

MEP Üyesi 11 Başkanın iştirak ettiği ve çok verimli geçen buluşmada, Mersin kentinin iktisadi verileri ve dış ticarette artan önemi anlatıldı .                                                                

MEP Üyesi Başkanlar derneklerinin sektörel olarak karşılaştığı ekonomi ile ilgili konularda, sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdiler

Toplantı sonunda; Türk Devletler Teşkilatı (TDT) ülkeleri ile ülkemiz arasındaki ticaretimizi geliştirmek amaçlı Ticaret Bakanlığı himayesinde Mersin’de gerçekleştirilmesi planlanan Ekonomi Forumu için prensip kararı alındı.                                                                                                                                                                 Ayrıca, Ticaret Bakanlığı bürokratları ile Mersin İş Dünyasının bir araya geleceği bir Çalıştay konusu da gündeme alındı.

MEP Başkanı Servet Özkaya, “Kıymetli Bakanımız Prof. Dr. Ömer Bolat başta olmak üzere Ticaret Bakanlığı heyetine Mersin’e ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür eder, toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ederiz” dedi.

 


ETİKETLER :
Diğer EKONOMİ haberleri
Copyright © 2024 Günaydın Mersin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder