Zumba’nın dinamik havası enerjinizi tazelesin!
Mersin Sondakika

Zumba’nın dinamik havası enerjinizi tazelesin!

Zumba antrenörü Çiğdem Duman, zumba dansının gündelik hayata büyük etkisinin olduğunu söyledi.
Bu haber 2023-06-14 16:43:00 eklenmiş

 

Zumba’nın dinamik havası enerjinizi tazelesin!

 

Zumba antrenörü Çiğdem Duman, zumba dansının gündelik hayata büyük etkisinin olduğunu söyledi.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Duman, “Gündelik hayatta ev işleri, okul sorumlulukları ve kariyer koşuşturmaları arasında kendinizi yorgun ve tükenmiş hissedebilirsiniz. Dans etmek ise hareketli bir aktivite olsa da kendinizi yenileyebileceğiniz ve eğlenceli müziklerle enerji bulacağınız en keyifli aktivitelerden biri. Zumbanın faydaları arasında en etkili ve en hızlı hissedeceğiniz kriter Zumba ile daha dinamik ve daha enerjik olacağınız. Oryantal, pop, Jazz, Rock ve R&B gibi birbirinden farklı müzik türlerinde dans ederek, spor yapmak sizi mutlu edecek ve koşturmalarınız için gereken enerjiyi Zumba ile bulacaksınız” dedi.

“ZUMBA İLE KALORİLERE ELVEDA”

“Zumbanın faydaları arasında en yaygın olan ve herkesin Zumba yapma isteğini artıran yararı, Zumba’nın kilo vermeye fayda sağlaması” diyen Duman, “ Zumba yapmak isteyen çoğu kişinin amacı, Fitness ile müziği birleştiren, Zumba ile istedikleri forma kavuşmak. Düzenli Zumba yaparak kilo verebilir ve daha formda bir görünüme kavuşabilirsiniz.  Zumbanın yararları arasında kilo vermenizle bağlantılı olarak kaslarınızın sıkılaşması var. Hareketli müzikleri, Fitness hareketleri ve her kasınızı çalıştıracak dans figürleriyle Zumba derslerinin ardından kilo verirken daha sıkı bir vücuda kavuştuğunuzu gözlemleyeceksiniz. Kaslarınızın esnemesi ve vücudunuzda birbirinden farklı noktalara odaklanacak olmanız, günlük hayatta hiç kullanmadığınız kaslarınızı kullanmanızı dolayısıyla bu kasları çalıştırmanızı sağlayacak. Zumba ile çalışan kaslarınız sıkılaşacak” diye konuştu.

KAN DOLAŞIMINIZ HIZLANACAK KALBİNİZE FAYDA SAĞLAYACAK

Duman, “Zumbanın faydaları say say bitmiyor! Hareket etmek bedeninizin sıkılaşmasını sağlayacağı gibi, kalbiniz ve kan dolaşımınız için oldukça faydalı. Zumba bir dans ve spor türü olarak kalbinize iyi geliyor, sizi hareketsiz bir yaşamdan uzaklaştırarak bedeninizin ihtiyacı olan egzersizi yapmanızı sağlıyor. Kalp sağlığı ve solunum sıkıntısı olan bireylerin düzenli olarak dans ettiği taktirde yürüyüş ve bisiklete binmek gibi aktivitelerden daha çok verim aldığı söylenmektedir” şeklinde konuştu.


ETİKETLER :
Diğer SPOR haberleri
Copyright © 2024 Günaydın Mersin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder