Mersin Sondakika

Küçücük bir çocuk gibi, içimden geldiği gibi yaşamak istiyorum!


Bu makale 2021-11-16 23:51:58 eklenmiş
Lale Öztürk
?=NewsCategoryWrite($Author_Data->name) ?>

 

Küçücük bir çocuk gibi, içimden geldiği gibi yaşamak istiyorum!

 Bazen duyarsız olmak, her şeye boş vermiş, umursamaz bir kadın olmak istiyorum. Makyajımı yapmadan, saçımı taramadan bakımsız bir şekilde sokağa çıkmak, bakışların çirkin yanını üzerimde görmek istiyorum. Belki de tam tersini yapabilmeliyim, bakımlı saçları taranmış, makyajı yapılmış, tüm çirkinlikleri gizlemiş,  ahı gitmiş, en şişko halimle tırnaklarımı kırmızı oje, dudaklarımı nar kırmızısı rujumla, üzerimde daracık bir kot… Arkadaşlarımla, içim acırken bile en güzel arkadaş olarak eğlenmek istiyorum. Kahkaham yeri göğü inletirken, ağzımın kenarındaki çizgiler artık gülmekten ve konuşmaktan iyice belirginleşmişken bile, mimikleri abartılı, eli kolu hiç durmayan bir kadın olmak istiyorum.

Alışveriş merkezlerinde elimde baston, kolumda torunum, ıslak yağmur altında bacaklarımın ağrısına rağmen yürümek, konser izlemek istiyorum çılgınca..

Gözlerimizde, burnumuzun ucuna düşmüş kırmızı kemik gözlüklerimizle, iki sayfa okuyup,  kıkırdayarak dedikodu yapmak, hayatı kutlamak, erkekleri çekiştirmek, yakalanınca da kızaran yanaklarımızdan makas alınmasını istiyorum. Camları kalınlaşmış gözlüklerimle hala kendi arabamı kullanmak, hatalı sollama yapan yaramazlara camı açıp, el kol hareketleriyle kızmak istiyorum. O yaşımda erik ağacının tepesine çıkıp, erik toplamak istiyorum!

Çağlayı tuza banıp yemekten dilim her bahar yara olsun istiyorum!

Gecenin köründe uyanıp "Uykum kaçtı, midemde gaz var kalk yürüyüşe gidelim!" deyip uykusunu böldüğüm için, sevdiğim adam tarafından şap şup öpülmek istiyorum. En pörsük halimde bile bana baktığında, hayat arkadaşımın, kendimi her halimde güzel hissettiren o afacan aşık gülüşünü görmek. Anında yaramazca gözlerim dolu bir cevap vermek istiyorum.

En geç yaşımda, bugünkü kadar aşık olmaya devam etmek istiyorum.

Büyüyünce ben, hala küçücük bir çocuk gibi, içimden geldiği gibi yaşamak istiyorum."

Diğer yazıları...

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2022 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder