Rotary’den, ’Cumhuriyetin 100. Yılı Meslek Hizmetleri’ Ödül töreni
Mersin Sondakika

Rotary’den, ’Cumhuriyetin 100. Yılı Meslek Hizmetleri’ Ödül töreni

Rotary 2430 Bölge’nin Mersin’de düzenlediği ’Cumhuriyetin 100. Yılı Meslek Hizmetleri’ Ödül töreni, Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Bu haber 2024-02-13 14:03:53 eklenmiş

 

Rotary’den, ’Cumhuriyetin 100. Yılı Meslek Hizmetleri’ Ödül töreni

 

 Rotary 2430 Bölge’nin Mersin’de düzenlediği ’Cumhuriyetin 100. Yılı Meslek Hizmetleri’ Ödül töreni, Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Tarsus Rotary, Toros Rotary, Akdeniz Rotary, Kızkalesi Rotary, Olba Rotary, Silifke Rotary Kulüplerinin önerisi ile 12 meslek grubunda başarılı olan isimlere ödülleri verildi.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Bucuge’de, ödül törenine katılan isimler arasında yer aldı.

‘Dünyaya Umut Ol’ sloganı ile yola çıkan ve geçen yıl yaşanan deprem felaketinde yaptıkları çalışmalarla dikkat çeken Mersin’deki Rotary Kulüpleri, bu kez de ’Cumhuriyetin 100. Yılı Meslek Hizmetleri’ Ödül töreni ile meslekte emeği geçenlere unutulmaz bir gece yaşattılar.

Ödül töreninde ilk olarak sahne alan Cansu ve Nejat Daloğlu, seslendirdikleri parçalarla, törene katılanlara müzik ziyafeti çektiler.

“BEN DEĞİL, BİZ’

Rotary Kulüplerinin birlikte hareket edip birlikte başarma kültürünü önemsediklerini kaydeden MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır, “Biz de Oda olarak ben değil, biz diyerek yola çıktık. Kent adına güç birliğine gidip hep birlikte kazanacağız” dedi.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Bucuge, 2430 Bölgenin 6 Mersin Rotary kulübü olan Tarsus, Toros, Akdeniz,Mersin Kızkalesi,Mersin Olba ve Silifke Rotary Kulübü ortaklığında düzenlenen Meslek Hizmetleri Ödül Törenine katıldı. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen, mesleklerinde topluma örnek olmuş, genç meslek sahiplerini yüreklendirerek onların da yararlı çalışmalarına önder olan başarılı iş insanlarını onurlandırmak amacıyla düzenlenen törende Prof. Dr. Vural Ülkü, Ahmet Özer, Opr. Dr. Ahmet Çetin Dirgen, Prof. Dr. Ümit Aydınoğlu, Salih Yiğit, Mehmet Toker, Prof. Dr. Mehmet Nane, Ekrem Kahraman, Ayferi Tuğcu, Necip Yücesoy, Nicolas Abdullah Öztürkmen ve Nadir Köksoy’a ödül takdim edildi. 50 yaşından sonra masa tenisi öğrenen ve uluslararası ödül sahibi Ahmet Özer’e ödülünü MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Çakır, çarık ustası Mehmet Toker’e ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bucugeverdi.

“TOPLUMA DEĞER KATAN TÜM SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI DESTEKLİYORUZ”

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır, Oda olarak topluma değer katan tüm sivil toplum kuruluşlarını desteklediklerini söyledi.

Rotary kulüplerinin temelindeki ‘Toplumsal etik değerleri koruma’ hedefini ise ayrıca değerli bulduğunu kaydeden Çakır, “Mesleki,  sosyal ve toplumsal anlamda ister etik deyin,  ister ahlak deyin, ister ilkeler bazında konuşun bir toplumun ekonomik olarak, sosyal olarak kaliteli bir yaşam sürebilmesinin şartı etik değerleridir” diye konuştu.

“ROTARY KULÜPLERİMİZİN DE BİRLİKTE HAREKET ETME VE BİRLİKTE BAŞARMA KÜLTÜRÜNÜ BU YÖNÜYLE ÖNEMSİYORUZ”

Amaçlarının ilkeli, dürüst, ahlaklı bir ekonomiyi tesis etme çabası olduğunu vurguladığı konuşmasında Çakır, şunları söyledi:  “Aslında yüzlerce yıl önce, kültürümüzde var olan değerlerdir bunlar. Öz kültürümüzde var olan ahilik teşkilatının bence bugün yaşayan ve bu değerleri yaşatan kurumlarıyız. Bu değerlerin esasları toplumsal sorumluluk, hizmette mükemmellik, dürüstlük, doğruluk ve ortak yaşama kültürüdür. Bu anlamda; Mersin Ticaret ve Sanayi Odası olarak ben değil, biz diyerek yola çıktık. Birleşerek başaracağız mottosuyla çalışıyoruz. Bir araya gelmek, sektörlerimizde kümelenmeyi ve birliği sağlamak ve bunu kentin birliğine dönüştürmek amacımızdır. Rotary kulüplerimizin de birlikte hareket etme ve birlikte başarma kültürünü bu yönüyle önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

 

 


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Copyright © 2024 Günaydın Mersin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder