MERSİN'İN TURİZM MASTER PLANI OLUŞTURULACAK
Mersin Sondakika

MERSİN'İN TURİZM MASTER PLANI OLUŞTURULACAK

MHP Mersin Milletvekili Levent Uysal, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile yapılan görüşmede, Tarsus-Kazanlı Kıyı Kesimi Projesi'nin de ele alındığını söyledi.
Bu haber 2023-11-08 16:25:44 eklenmiş

 

MERSİN'İN TURİZM MASTER PLANI OLUŞTURULACAK

 

MHP Mersin Milletvekili Levent Uysal, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile yapılan görüşmede,  Tarsus-Kazanlı Kıyı Kesimi Projesi'nin de ele alındığını söyledi.

 

HABER MERKEZİ

 

Uysal ,"Mersin'in turizmde şahlanışını sağlayacak bir projedir Tarsus-Kazanlı Kıyı Kesimi projesi. Bu projenin ivedilikle tamamlanmasının bölgeye katkı sağlayacağını belirttik. Tarsus-Kazanlı Kıyı Kesimi Projesi çerçevesinde oluşturulması beklenen golf sahaları, kampingler ile spor turizminin de gelişimi amaçlanacak. Turizmin ivme kazanması demek insan kaynağı istihdamının önünün açılması demek. Tarsus'un turizm potansiyelinin gelişebilmesi için Tarsus-Kazanlı Kıyı Kesimi Projesi'nin hayata geçirilmesi şarttır" dedi.

KÜLTÜR YOLU PROJESİ

Mersin Turizm ve Kültür Çalıştayı'nda ana başlıklardan birinin Mersin Uluslararası Narenciye Festivali'nin, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın "Kültür Yolu Projesi"ne dahil edilmesi olduğunu aktaran Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal" Uluslararası Narenciye Festivali'nin sürdürülebilirliğini sağlamamız gerekiyor. Narenciyeyi dünyaya ihraç eden Mersin, söz konusu festivale geldiğinde istenilen seviyeleri yakalayamıyor. Tam da bu noktada bakanlığımızın "Kültür Yolu Projesi"ne festivali dahil ederek, katılımcı ülke, firma, yerli yabancı turist sayısını artıracağız. Mersin Uluslararası Narenciye Festivali'ne onlarca ülkeden sanatçılar geliyor, görüyor ve ülkelerine geri döndüğünde bizden bahsediyor. Şehrin tanıtımı için devamlılığı olan festivaller önemli. Türkiye'de geniş sahil bandı olan nadir şehirlerden biri olan Mersin, denizi, kumu, lezzetleriyle turizmin başkenti olmayı fazlasıyla hak ediyor. Dağ, deniz, lezzet, spor, sağlık, inanç ve tarih turizmiyle ilgili çalışmalar yapacak, Mersin'in turizm cazibe merkezi olması için projeler geliştireceğiz. Doğru yatırımları kent ekonomisine kazandıracağız." değerlendirmesinde bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a nazik kabulü için de teşekkür ederek "Şehrimize verdiği önem ve misafirperverliklerinden dolayı Sayın Bakanımıza teşekkür ederim" açıklamasında bulundu.


ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri
Copyright © 2024 Günaydın Mersin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder