Büyükşehir, Silifke’nin kırsalında 8 kilometrelik yolu yeniledi
Mersin Sondakika

Büyükşehir, Silifke’nin kırsalında 8 kilometrelik yolu yeniledi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in tarımsal üretime verdiği önemle Büyükşehir, tarımın yolunu açmayı ve çiftçilerin taleplerini karşılamayı sürdürüyor.
Bu haber 2023-02-02 15:42:32 eklenmiş

 

 

Büyükşehir, Silifke’nin kırsalında 8 kilometrelik yolu yeniledi

 

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in tarımsal üretime verdiği önemle Büyükşehir, tarımın yolunu açmayı ve çiftçilerin taleplerini karşılamayı sürdürüyor.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Silifke merkeze 40 kilometre uzaklıkta yer alan Sömek ve Hüseyinler Mahalleleri arasındaki 8 kilometrelik bağlantı yolu asfaltlandı. Geçim kaynağı tarım olan bölgede yaşayan üreticiler hem yakıttan, hem de zamandan tasarruf sağlıyor.

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ile Muhtarlık İşleri Dairesi’nin koordinesinde yürütülen çalışma kapsamında ekipler, çiftçilerin en çok kullandığı Sömek’i Hüseyinler’e bağlayan bağlantı yolunda çift kat emülsiyon asfalt yapımını tamamladı. Ortalama 7,5 metrelik yol genişliği sayesinde, artık büyük ve küçük araçlar rahatlıkla yan yana gidiş geliş yapabiliyor. Domates, patlıcan, kivi, karnabahar, brokoli gibi ürünleri yetiştiren üreticiler, tozlu ve bozuk yollardan kurtulup, temiz ve konforlu yollara kavuştu. Üreticiler Silifke ya da Erdemli Hali’ne ürünlerini taşırken, yeni yollar sayesinde artık 10 kilometre daha az yol gidiyor ve yakıt masrafı da azalmış oluyor.

 “YAPILAN ÇALIŞMAYLA ÜRETİCİLERİN YOLU 10 KİLOMETRE KISALDI”

Büyükşehir Belediyesi Silifke Koordinasyon Şube Müdürü Atilla Erdem, yapılan çalışmalardan bahsederek, “Sömek’i Hüseyinler’e bağlayan bağlantı yolumuz, çiftçinin en çok kullandığı yollardan birisi. Sömek Mahallesi’nde üretilen ürünün Silifke’ye gitmesi ya da Hüseyinler Mahallesi’nde üretilen ürünün Erdemli Hali’ne gitmesi halinde, yol 10 kilometre daha kısalmış oldu. Bu bölgenin geçim kaynağı tamamıyla çiftçilik. 8 kilometrelik ve genişliği yaklaşık 7,5 kilometre olan, 2 aracın rahatlıkla geçeceği güzel bir yol oldu” dedi.

 “YOL SAYESİNDE HEM ZAMANDAN, HEM YAKITTAN TASARRUF EDİYORUZ”

Sömek Mahalle Muhtarı Cengiz Ünver, Sömek Mahallesi ile Hüseyinler arasındaki bağlantı yolunun yapılmasıyla çiftçinin kullandığı yolun konforlu hale geldiğini, ürünlerin rahatlıkla ve daha kısa sürede taşındığını belirterek, “Bu yol daha önce de açıktı, ama çok bozuktu. Gidiş geliş çok olmasına rağmen, araçlar gidip gelemiyordu. Burası tarım bölgesi olduğu için, Başkanımız Vahap Seçer’den rica ettik. O da sağ olsun bizi kırmadı. Şu anda halkımız çok memnun. Burada yazın özellikle kivi, domates, patlıcan yetişiyor. Bu ürünleri taşımak için, yolun bozukluğundan dolayı büyük arabalar girmiyordu. Şu anda tır bile giriyor. Köylümüze çok güzel bir hizmet yapıldı. Yolun kısalmasıyla, ayrıca yakıttan da tasarruf etmiş olduk” diye konuştu.

 

 


ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri
Copyright © 2024 Günaydın Mersin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder