İnternetten kitap alırken dikkat!
Mersin Sondakika

İnternetten kitap alırken dikkat!

Kitapçılar, internet üzerinden alınan kitaplara dikkat edilmesi gerektiğini söylediler.
Bu haber 2022-11-06 22:20:29 eklenmiş

 

İnternetten kitap alırken dikkat!

 

Kitapçılar, internet üzerinden alınan kitaplara dikkat edilmesi gerektiğini söylediler.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

İnternetten alışveriş, pandemiyle birlikte daha da yaygınlaştı. Kitapçılar, tüketicilerin internet üzerinden yapılan kitap alışverişinin, avantajdan çok dezavantajı olduğunu söyledi.

Uzun zamandır kitap sektörünün içinde olan Kitap Kulübü sahibi Coşar Demirbilek, tüketicilere, internet üzerinden alınan kitapların baskı tarihine ve korsan olup olmadığına dikkat edilmesi gerektiği uyarısında bulundu.

Tüketicinin internet üzerinden aldığı kitabın ihtiyacını karşılayabilecek bir ürün olup olmadığına dair sorgulama yapması gerektiğini söyleyen Demirbilek, “Müşteri yaptığı alışverişte herhangi bir problem yaşadığı zaman, muhakkak aldığı ürünü aynı gün içerisinde kargoya vermesi gerek. Tüketici bu kitabın iadesiyle bir hafta 10 gün uğraşacak. Böylelikle alıcı zaman kaybı yaşamış oluyor” dedi.

“ALICI, FİYAT KARŞILAŞTIRMASI YAPSIN”

Bilinçli tüketicinin kitap fiyatlarındaki karşılaştırmasını esnaf ile internet üzerinden yapması gerektiğine vurgu yapan Demirbilek, “Alıcı fiyat karşılaştırılmasını yaptıktan sonra herhangi bir fark olmadığını görürse esnaftan almaları daha iyi olacaktır. Tüketici olur da yanlış bir kitap almış olabilir, ya da baskıda bir hata olursa, 10 gün içerisinde en azından esnaftan değişim talep edebilir. Ama internet üzeri alışverişlerde böyle bir seçenek sunulmuyor. Bundan dolayı internet üzeri alışverişlerde avantajlardan çok dezavantajlar mevcut” şeklinde konuştu.

“Tüketici, internet üzerinden alacağı kitabı iyice araştırıp seçmesi gerekiyor” diye konuşan Demirbilek, “Öğrenciler kitap aldığı sitenin güvenli olup olmamasına dikkat etmelidir. Kitapta baskı hatası olduğu zaman direkt kargo iadesine verilmesi gerekiyor. Bu konularda tüketici çok dikkat etmelidir” diye konuştu.


ETİKETLER :
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2024 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder