Seçer, 3. Mersin Pati Festivali’ne katıldı
Mersin Sondakika

Seçer, 3. Mersin Pati Festivali’ne katıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi tarafından “Sahiplen Terk Etme” mottosuyla bu yıl 3’üncüsü düzenlenen, Türkiye’nin en dost canlısı etkinliği Pati Festivali’ne katıldı.
Bu haber 2022-10-10 00:53:39 eklenmiş

 

Seçer, 3. Mersin Pati Festivali’ne katıldı

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi tarafından “Sahiplen Terk Etme” mottosuyla bu yıl 3’üncüsü düzenlenen, Türkiye’nin en dost canlısı etkinliği Pati Festivali’ne katıldı.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Hayvanseverlerin patili dostlarıyla yer aldığı Fenerbahçe Meydanı’ndaki etkinlik alanında, hayvan sahiplenilmesi konusunda farkındalık yaratıldı. Pati Fest’i her yıl daha da zenginleştirerek düzenleyeceklerini ifade eden Başkan Seçer, bir de can dostlarını sahiplenme çağrısı yaptı. Seçer, “Barınaklarımızda, sahiplenmeyi bekleyen canlar var. Hemşehrilerimizin, o canları sahiplenmesini arzu ediyoruz” dedi.

Seçer’in, hayvanseverlerle birlikte Fenerbahçe Meydanı’nda Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde kortej yürüyüşü ile start verdiği etkinlik; köpek eğitim gösterileri, Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Konseri, Ertan Rüstem ve Orkestrası Konseri, Çocuk Atölyesi’nde boyama aktiviteleri ve workshoplarla renklendi.

 “BU FESTİVALİ HER YIL DAHA DA ZENGİNLEŞTİREREK YAPACAĞIZ”

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Pati Fest’te birlik ve beraberlik vurgusu yaparak başladığı konuşmasında, Pati Fest’i ilerleyen yıllarda da sürdüreceklerini söyleyen Başkan Seçer, “Bu festivali daha da zenginleştirerek yapacağız. Canlılarımıza hizmet etmek, belediye olarak o kadar kolay bir mesele değil. Bizim, yüreği şefkatli yurttaşlarımızın işbirliğine ihtiyacımız var. Yasalar ve kanunlar çerçevesinde, belediyemiz bütün imkanlarını seferber edecektir. Bize yapıcı fikirler ve eleştirilerle gelin. Maalesef bazı hayvansever dostlarımız, sosyal medya üzerinden bize ağır sözcüklerle eleştiri yapıyorlar. Bunun adı eleştiri değil, hakarettir. Arkadaşlarıma her zaman söylediğim şudur; lütfen gönüllülerle işbirliği yapın. Böylece işiniz daha kolaylaşır, daha doğru işler yaparsınız. Bu insanlar hizmetlerimizden daha çok memnun olur. Canlarımız bu hizmetlerimizden daha etkin yararlanır” diye konuştu.

“BU İŞİ İSTİSMAR EDENLER OLDUĞUNU DA BİLİYORUZ”

Başkan Seçer, can dostların her türlü bakımlarının yapıldığı barınakların kent genelinde yayınlaştırılacağını ifade ederek, “Canlarımızın yaşam koşullarını zenginleştirmek, sağlık sorunlarını giderici bazı operasyonlar yapmak ve onların bakımını artıracak çalışmaları daha etkin hale getirebilmek için barınaklarımız mevcut. Merkezde Kaşlı’da var. Silifke'de yeni hizmete açtığımız var. Bozyazı’da var. Şu anda Mut’ta bir çalışmamız var, bitirmek üzereyiz. Yine Tarsus'ta, Tarsus Belediyemize ait olan bir yer var. Biz de oradaki çalışmaları daha etkin yapabilmek için, eksiklerimizi tamamlayarak yol alıyoruz. Biz canlarımızın sağlığını düşündüğümüz gibi; beslenmelerini de düşünüyoruz. Kayıt altında olan gönüllülerle yaptığımız işbirliği sonucu, onların üzerinden de beslenmelerini sağlıyoruz. Ama üzülerek ifade edeyim ki, bu işi istismar eden insanların olduğunu da biliyoruz. Gönüllüyüm diye bizden yem talebinde bulunan bazı insanların bu talebini yerine getirdiğimiz zaman, aldığı yemin başka yerlere gittiğini ya da farklı amaçlı kullanıldığını üzülerek ifade edeyim” dedi.

 

 


ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2024 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder