Corona’da son durum
Mersin Sondakika

Corona’da son durum

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona’da son durum pekte parlak görünmüyor.
Bu haber 2022-08-25 17:17:33 eklenmiş

 

Corona’da son durum

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona’da son durum pekte parlak görünmüyor.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

İnsanların yaz tatilinde tedbirsizce sahillere ve kalabalık alanlara akın ettiği durumda, Corona virüsü de yeniden hortladı. Sadece 1 haftada 380 kişi hayatını yitirdi.

Uzmanların uyarılarına rağmen vatandaşlar bildiklerini okumaya devam ediyor.

Normalleşme ile birlikte Covid-19’da kendini yeniden göstermeye başladı. Okulların tatil olması, yazlık sezonunu açılması, vatandaşların kalabalık ortamlarda tatil yapmasına neden oldu.

Ancak geçtiğimiz günlerde  Sağlık Bakanlığı haftalık corona virüsü tablosunu açıkladı. Son bir haftada 380 kişi hayatını kaybederken, vaka sayısında az da olsa düşüş yaşandı.

Haftalık corona virüs tablosuna göre, 232 bin 253 kişide virüs tespit edildi. 380 kişi hayatını kaybederken, 447 bin 132 kişinin de karantina ve tedavisi sona erdi.

Tablodaki diğer verilere göre corona virüste toplam vaka sayısı 16 milyon 528 bin 70 oldu. Toplam vefat sayısı ise 100 bin 58’e ulaştı. Böylece coronada bir eşik daha aşılmış oldu.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan haftalık Covid-19 tablosuna göre, 25 Temmuz- 01 Ağustos tarihleri arasında 406 bin 322 kişi corona virüse yakalanmıştı. Corona virüsten dolayı 337 kişi de hayatını kaybetmişti.

İLLERE GÖRE AŞILANMA ORANLARI

18 yaş üstünde en az iki doz aşı yaptıranların oranı en yüksek 10 il; Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Bartın oldu.

En az iki doz aşı uygulananların oranı en düşük iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ olarak sıralandı.

Mersin ise, aşılamada ortalamanın üstünde kaldı.


ETİKETLER :
Diğer SAĞLIK haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2023 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder