Mezitli’de ‘Bisiklet Evi’
Mersin Sondakika

Mezitli’de ‘Bisiklet Evi’

Mezitli Kent Konseyi öncülüğünde hayata geçirilen ve Türkiye’de bir ilk olan Mezitli Bisiklet Evi’ne yoğun ilgi.
Bu haber 2022-08-21 19:12:09 eklenmiş

 

 Mezitli’de ‘Bisiklet Evi’

 Mezitli Kent Konseyi öncülüğünde hayata geçirilen ve Türkiye’de bir ilk olan Mezitli Bisiklet Evi’ne yoğun ilgi.

 GÜNAYDIN MERSİN 

Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul, Mezitli’de her zaman olduğu gibi bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Mezitli Kent Konseyi bir ilke daha imza attı. Türkiye’de bir ilk olan Bisiklet Evi, katılımcıların da hazır olduğu ve konuşmacıların bisiklet ile ilgili aktarımları dikkat çekti.

Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul’unmoderatorlüğünde yapılan, Bisiklet anıları ve günümüzde Bisiklet felsefe etkinliğinde, konuk konuşmacı Prof. DrNuzhet Türker,  Dr. Mehmet Kepekçi ile 44 Bisiklet Tamir Atölyesi sahibi Necla Dursun’un katılımlarıyla gerçekleşti.

Türkiye’de ilk Bisiklet Evi’nin Mezitli de açılması büyük alkış alırken, Mezitli Belediyesi ve Mezitli Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu ile birlikte yürütülen Bisiklet Evi’nde, sürüş eğitimleri. Teknik eğitim,  Bisiklet felsefe etkinliği ve yeni projelerle tüm hızıyla devam ediyor.

Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul, “Bir ilke daha imza atmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Mezitli’de vatandaşlarımızla el ele vererek, onlarında katılım sağladığı etkinliklere, yaşam alanımız olan Mezitli’yi biraz daha güzelleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bize her konuda destek olan başkanımız Neşet Tarhan’a da teşekkür ediyoruz” dedi.


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2023 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder