Tarsus Gençlik Kampı’nda ebeveyn çocuk çadır kampı
Mersin Sondakika

Tarsus Gençlik Kampı’nda ebeveyn çocuk çadır kampı

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olan Tarsus Gençlik Kampı’nda program ve etkinlikler, tüm hızıyla devam ediyor.
Bu haber 2022-07-31 15:11:06 eklenmiş

 

Tarsus Gençlik Kampı’nda ebeveyn çocuk çadır kampı

 

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olan Tarsus Gençlik Kampı’nda program ve etkinlikler, tüm hızıyla devam ediyor.

 

HABER MERKEZİ

 

Ailelerin kent merkezlerinde yaşadıkları stresten uzak, doğayla iç içe ve çocuklarıyla keyifli anlar yaşaması için, Tarsus Gençlik Kampı’nda “Ebeveyn Çocuk Çadır Kampı” etkinlikleri gerçekleştiriliyor.

Her hafta Cuma günleri düzenlenen programda, Berdan Nehri kıyısında  ağaçlar altında kurulan çadırlarda aileler gece boyunca konaklıyorlar.

Mersin merkez ve diğer ilçelerden ailelerin ağırlandığı “Ebeveyn Çocuk Çadır Kampı”nda çocuklar doğa bilinci kazanırken, balık tutmadan kuş gözlem evine, sportif faaliyetlerden eğitim çalışmalarına, doğa yürüyüşünden survivor oyun alanlarında düzenlenen aktivitelere kadar keyif dolu anlar yaşıyorlar. Çocuklarının toprak, su ve doğa ile baş başa bir gün geçirmelerini sağlayan kamp faaliyetlerinden ise anne ve babalar büyük mutluluk duyuyor.

Büyükşehir Belediyesi Tarsus Gençlik Kampı görevlileri tarafından ilk andan itibaren yakın ilgi ile karşılanan misafirlere, değişik ikramlarda da bulunuluyor.

 “YAPILAN TURLARLA DOĞAL ORTAMLARI GÖRÜYORUZ”

Anne, babası ve kardeşiyle birlikte kampa katılan Orhan Kaan Kölemiş, “Güzel yerler var, doğal ortamlar var. Şehrimizle, göllerle, ağaçlarımızla ilgili güzel bilgiler alıyoruz. Turlar atıyoruz, doğal ortamları görüyoruz, güzel sporlar yapıyoruz, balık tutuyoruz. Kanolara biniyoruz. Yemekhanede çeşitli oyunlar oynayabiliyoruz, ödüller alabiliyoruz” dedi.

“ARKADAŞLARIMLA EĞLENCELİ OYUNLAR OYNUYORUZ”

Kampın minik ziyaretçilerinden Alin Yektek de, keyifli oyunlar oynadıklarını vurgulayarak, “Beğeniyorum burayı, doğayla iç içeyiz. Suların güzelliğini seyrediyor, balık tutuyoruz. Bazen yemekhanede oyunlar oynanıyor, ödüller kazanılıyor. Dans pistinde oynuyoruz. Parkurda da eğlenceli oyunlar oynuyoruz arkadaşlarımla. Vahap Amca’nın hizmetlerinden dolayı hepimiz teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“İNSANA KENDİNİ İYİ HİSSETTİREN BİR ORTAM”

Tarsus Gençlik Kampı’na ilk kez geldiğini ve çok beğendiğini söyleyen Bayram Aslan, “Öncelikle şunu söyleyeyim, çok güzel bir ortam. İnsanın ruhuna hitap eden, insanı dinlendiren, insana kendini iyi hissettiren bir ortam. Tabi böyle güzel duyguları burada yaşayınca, içimden Belediye’ye teşekkür etmek geliyor. Çok güzel bir yer. Su ile iç içe olmak, doğa ile iç içe olmak, çocuklarımızın bu ortamda böyle mutlu olduğunu görmek, bize ekstra bir mutluluk veriyor” dedi.

“BURADA BİR AİLE GİBİ OLDUK”

Tarsus Gençlik Kampı’na sürekli çocuklarıyla birlikte geldiğini belirten Filiz Kalmış ise, “Tarsus Gençlik Kampı’na sürekli geliyorum. Bu beşinci gelişim. İmkanlarını çok çok beğeniyorum. Çalışan arkadaşlarım her zaman çok ilgililer, çok güler yüzlüler. Bir aile gibi olduk artık burada. Çocuklara çok dikkat ediyorlar. Güvenle sahaya bırakıp, biz oturup keyif yapabiliyoruz burada. İkramları da çok güzel. Geldik mi hiç ‘acaba orada bu olacak mı, bunu yaşayacak mıyız?’ diye düşünmüyoruz. Gayet gönül rahatlığıyla geliyor ve rahat ediyoruz. Sürekli de gelmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2023 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder