Kadın liderler Yunanistan’da buluştu
Mersin Sondakika

Kadın liderler Yunanistan’da buluştu

G-20 ülkelerinden global mentörlerin yer aldığı, National of Women 2022 Liderler Lansmanı’nın ilki, 21 Haziran’da Yunanistan’ın başkenti Atina’da gerçekleştirildi.
Bu haber 2022-06-29 22:57:31 eklenmiş

 

Kadın liderler Yunanistan’da buluştu

 

G-20 ülkelerinden global mentörlerin yer aldığı, National of Women 2022 Liderler Lansmanı’nın ilki, 21 Haziran’da Yunanistan’ın başkenti Atina’da gerçekleştirildi.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Organizasyonda görev alan National of Women Türkiye Lideri Binnur Yetik Proje ve Eğitim Danışmanlığı Kurucusu Binnur Yetik, Yunanistan’da, Mersin’in önde gelen sektörleri, potansiyeli, turizm değerleri yanında kentin coğrafi işaretli ürünü cezeryeyi de tanıttı.

National of Women 2022 Liderler Lansmanının ilk ayağı Yunanistan’da tamamlandı.

Yunanistan Lideri ve evsahibi İliada Kotra’nın yanı sıra National of Women Kurucusu Dr. Tina Alton ve Türkiye Lideri Binnur Yetik’in koordinesinde gerçekleşen lansman katılımcılardan tam not aldı. Harvard Üniversitesi Danışmanı Psikolog Gina G.Thanopulou, Mücevher Tasarımcısı Danialle Giannelli, Kimyager, Zeytinyağı Şarap Üreticisi ve Gıda Danışmanı Marinna Devetzoglu lansmanın konuşmacıları arasında yer aldı. Yaklaşık 100 kadın katılımcının katıldığı lansmanda Nations of Women’ın kimliği, vizyonu, değerleri, hedefleri anlatılırken genişleme planları, liderlerin gelişimi, mentörlük programları, bölümler ve üyelikleri hakkında bilgiler verilip bölüm liderleri tanıtıldı. İlki komşu ülke Yunanistan’ın başkenti Atina da yapılan organizasyon, lansman yapacak diğer ülkeler için tecrübe oluşturdu. Kadın girişimcinin sponsor olduğu, otantik doğal ürünler üretim ve uygulama merkezi “Aptiva Center” da gerçekleşen lansman gıda, kozmetik, sağlık, eğitim, danışmanlık, marka algısı ve hizmet farklılığını ortaya çıkaracak konseptte gerçekleşti Lansman ikili iş görüşmelerinin yapılması ve iş bağlantıları kurulmasına da olanak tanıdı.

 “ULUSLARARASI KADIN NETWORK’Ü OLUŞTURMAK İSTİYORUM”

Oldukça verimli bir organizasyon olduğunu dile getiren National of Women Türkiye Lideri Binnur Yetik, “Orada Türkiye ve beraberinde Mersin’i tanıtma fırsatı buldum. Diğer ülke liderleri, ev sahibi Yunanistan Lideri ve komşu ülke kadın girişimcileri Türkiye ve Mersin ile ilgili sunumları büyük ilgiyle dinledi. Türkiye Lansmanı’na Amerika, Yunanistan, İngiltere, Bulgaristan, Afrika’dan özellikle gıda, mücevher tasarımcı, eczacılık ve kozmetik dallarında faaliyet gösteren kadın girişimciler, psikoloji ve iletişim danışmanları, turizmci kadınlar sektör temsilcileri katılacaklarını vurguladı. Kendilerini Türkiye’de de misafir etmekten büyük mutluluk duyacağım” dedi.

TÜRKİYE’DEKİ KADIN GİRİŞİMCİLER HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ

Türkiye’deki kadın girişimcilerin durumu hakkında bilgi verdiğini, Mersin’in potansiyel sektörlerini tanıttığını kaydeden Yetik, girişimci, yatırımcı, sosyal ve ekonomik değer yaratan tüm kadınları Mersin’e davet ettiğini bildirdi. Kadınlar arasında uluslararası alanda güçlü bir network ağı kurmak istediğini vurgulayan Yetik, bunun en büyük adımını da Yunanistan’da attığını, düzenlenecek diğer ülke lansmanlarıyla bu hedefine ulaşmak için devam edeceğini söyledi.

 

 

 

 


ETİKETLER :
Diğer ASAYİŞ haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2022 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder