Sahiller dolu dolu
Mersin Sondakika

Sahiller dolu dolu

Sıcak havanın iyiden iyiye hissedildiği Mersin'de, vatandaşlar serinlemek için sahillere akın ettiler.
Bu haber 2022-06-29 22:40:11 eklenmiş

 

Sahiller dolu dolu

 

Sıcak havanın iyiden iyiye hissedildiği Mersin'de, vatandaşlar serinlemek için sahillere akın ettiler.

GÜNAYDIN MERSİN

Deniz ve sahilin çok güzel olduğunu belirten vatandaşlar, sıcak havanın etkili olmasıyla birlikte plajların açıldığını ve yoğunluğun başladığını söyledi. Mezitli Tece sahilleri de günübirlikçiler ve tatilcilerin uğrak yeri oldu.

Hafta sonu hava sıcaklığını 30-35 derece olmasından dolayı vatandaş serinlemek için soluğu denizde aldı.

Sıcak havanın iyiden iyiye hissedildiği Mersin'de Kızkalesi başta olmak üzere sahiller cıvıl cıvıl oldu. Denize girmek için günübirlik Konya, Karaman, Gaziantep, Adana, Osmaniye ve Niğde'den gelen vatandaşların yansıra Mersin’de de yaşayan vatandaşlar sahillere akın etti.

Mersin'de hava sıcaklığı 30-35 dereceyi, deniz suyu sıcaklığı su sıcaklığı 22.5 buldu. Kızkalesi başta olmak üzere Mersin sahillerinde yoğunluk başladı. Tatilcilerin yanı sıra Mersin’de yaşayan ve şehir dışından gelen günübirlik tatilciler de denizin keyfini çıkarıyor.

Önceki gün yağışın ardından yeniden sıcak hava kendini hissettirirken, hava sıcaklığının 40 dereceyi bulması bekleniyor. Bu sıcak havadan dolayı, önemli turizm merkezleri arasında yer alan, gurbetçiler başta olmak üzere yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği Kızkalesi, Kapızlı, Limonlu, Ayaş, Kumkuyu, Taşucu, Tisan, Aydıncık, Bozyazı, Anamur gibi tatil yerlerindeki sahillerde doluluk oranı arttı.


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2022 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder