Çocuklarda ekran bağımlılığı problemi
Mersin Sondakika

Çocuklarda ekran bağımlılığı problemi

Mersin Kent Konseyi, çocukların ekran bağımlılığı ile ilgili bir seminer vermeye hazırlanıyor.
Bu haber 2022-06-05 17:47:52 eklenmiş

 

Çocuklarda ekran bağımlılığı problemi

 Mersin Kent Konseyi, çocukların ekran bağımlılığı ile ilgili bir seminer vermeye hazırlanıyor.

 GÜNAYDIN MERSİN

 Mersin Kent Konseyi Başkanı Ayferi Tuğcu, ekran bağımlılığının günümüz çocuklarında giderek artan bir problem haline geldiğini söyledi. Mersin’de çocukların ekrandan uzak durması için Mersin Kent Konseyi bir etkilik düzenliyor.

Mersin Kent Konseyi Başkanı Ayferi Tuğcu, “Çocukların hayatın her alanında teknolojiye maruz kalması ve bunun erken çocukluk döneminde başlaması, çocukların yeterince denetlenememesi kontrolsüz teknoloji kullanımına ve dijital bağımlılığa yol açabilmektedir” dedi.

AİLELERE YÖNELİK ÜCRETSİZ SEMİNER

Tuğcu, “Bu kapsamda Mersin Kent Konseyi olarak, ‘Çocukluk Çağında Ekranla İlişki’ adlı ücretsiz seminer programı hazırlandı. Ailelere yönelik hazırlanan program, ekran ilişkisini çok boyutlu ele almakta ve farklı kurumlardan alanında uzman hocaların katılımıyla; Çocuk, Ekran Ve Ruh Sağlığı, Ekranla İlişkide Pandeminin Etkileri, Uzaktan Eğitim Sürecinde Çocukların İnternetle İlişkisi, Siber Suçlar Ve Adli Tıp Yaklaşımı, Bilinçli İnternet Kullanımı ve Siber Zorbalık konularını içeren geniş kapsamlı bir eğitim programı hazırlandı. Program 07.06.2022 Salı günü saat 10:00’da Kongre Merkezi Büyük Salon’da gerçekleştirilecektir. İlgisi olan herkesin katılımına açıktır” diye konuştu.


ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2022 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder