MERTİD ‘İZOL’LA YOLA DEVAM’ DEDİ
Mersin Sondakika

MERTİD ‘İZOL’LA YOLA DEVAM’ DEDİ

Mersin Turizm İşletmecileri Derneği (MERTİD)’in 2022 Olağan Genel Kurulu'nda, oybirliğiyle mevcut Başkan Hamit İzol, güven tazeleyerek, yeniden başkan seçildi.
Bu haber 2022-04-29 00:51:51 eklenmiş

 

MERTİD ‘İZOL’LA YOLA DEVAM’ DEDİ

 

Mersin Turizm İşletmecileri Derneği (MERTİD)’in 2022 Olağan Genel Kurulu'nda, oybirliğiyle mevcut Başkan Hamit İzol,  güven tazeleyerek, yeniden başkan seçildi.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Navona Oteli'nde düzenlenen MERTİD, 2022 Olağan Genel Kurul toplantısının ardından, MERTİD üyeleri, Navona ev sahipliğinde iftar yemeği yedi. İftar yemeğine Vali Yardımcısı Alp Eren Yılmaz ve Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici de katıldı.

Navona Oteli Havuzbaşı toplantı salonunda gerçekleştirilen MERTİD 2022 Olağan Genel Kurulu'na, MERTİD Yönetim Kurulu Başkanı Hamit İzol, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Çukurova Turistik Oteller ve İşletmecileri Birliği (ÇUKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Tayyar Zaimoğlu, TURSAB Mersin Bölge Temsilcisi Hakan Bayındır, Navona Oteli Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Pulat, ALDO Grup ve OLBİOS Otel Yönetim Kurulu Başkanı Ali Doğan,  Martı ve  Altın Orfoz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Demir,  LİVA Otel Yönetim Kurulu Başkanı Necip Yücesoy, Ünlüselek Oteli Yönetim Kurulu Başkanı Uzay Ünlüselek, HiltonSA Mersin Oteli Genel Müdürü Abdurrahman Toprak, Mersin Divan Oteli  Genel Müdürü Berati Tuncer'in yanı sıra otel sahipleri ile  otel yöneticileri ve acente sahipleri büyük katılım gösterdi.

“MERSİN HER TÜRLÜ ZENGİNLİĞE SAHİP”

Vali Yardımcısı Alp Eren Yılmaz, yeni turizm sezonuna Mersin'in hazır olduğunu, doğası, tarihi, deniziyle turizm için her türlü zenginliğe sahip ender bir kent olduğuna dikkat çekerek, sağlık ve güvenlik alanında tüm tedbirlerin alındığını söyledi.

Valilik olarak her zaman turizm işletmecilerinin yanında olduklarına vurgu yapan Vali Yardımcısı Yılmaz, Mersin’in turizmde hak ettiği payı alması için çaba harcadıklarını ifade etti.

 MERTİD Üyelerinin sorularını yanıtlayan Yılmaz, Mersin'in turizmi için işbirliği içinde olacaklarını dile getirdi.

 

MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, ÇUKTOB Başkanı Cafer Tayyar Zaimoğlu, genel kurulda MERTİD üyelerine yaptıkları konuşmalarda, bölge ve kentte turizmin istenen düzeye gelmesi için elbirliği ve dayanışma içinde olduklarını, turizmde işbirliği içinde beklenen ve özlenen gelişmenin sağlanması gerektiğine vurgu yaptılar.

Ayrıca Irak ve Rusya’dan turistlerin Mersin’i tercih etmeleri için bir dizi çalışmalar yapılması da konular arasındaki yerini aldı.

Daha sonra yapılan genel kurulda, mevcut başkan Hamit İzol, üç yıl için yeniden MERTİD başkanlığa seçilerek, güven tazeledi.

MERTİD Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçilen Hamit İzol, genel kurul üyelerine kendisine duydukları güven için teşekkür etti.

Yeni Yönetim Kurulu Asil Üyeler:

Hamit İzol,  Necmiye Kılıçlıoğlu, Necip Yücesoy, Yeşim Sancak İçgören, Gülsem Varlı, Burak Seçkin, M. Uzay Ünlüselek

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Ali Doğan, Bahattin Aktaş, Mehmet Pulat, Hail Dere, Zeynel Aydemir, Mesut Yalçın, Ali Ekşi

Denetleme Kurulu (Asil)

Murat Demir, Mustafa Kake, Veli Akça

Denetleme Kurulu (Yedek)

Hüseyin Özcan, Şevket Demir, İlhan Ulu

Konuşmaların ardından yemeğe geçildi. Yemekten sonra Vali Yardımcısı Alp Eren Yımaz, Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici ile birlikte,  MERTİD Başkanı Hamit İzol,  Navona Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Pulat'a,  HiltosSa Oteli Genel Müdürü Absurrahman Toprak'a, Divan Mersin Genel Müdürü Berati Tucer'e ve Sultaşa Oteli Müdiresine teşekkür plaketi verdi.

Son olarak İzol, “Navona Oteli Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Pulat ve Otel yöneticileri, çalışanları bize iyi bir ev sahipliği gösterdi, bizleri en iyi şekilde ağırladı. Hizmetlerinize, konukseverliğinize MERTİD adına çok teşekkür ederim" dedi.

 

 


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2022 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder