Öğrencilerden ‘Doğanın sesleri’ projesi
Mersin Sondakika

Öğrencilerden ‘Doğanın sesleri’ projesi

Mersin Dumlupınar Anaokulu ve Sevgi Anaokulu, eTwinning projesi kapsamında ‘’Doğanın Sesleri’’ adlı proje geliştirdi.
Bu haber 2022-04-16 17:52:20 eklenmiş

Öğrencilerden ‘Doğanın sesleri’ projesi

 

Mersin Dumlupınar Anaokulu ve Sevgi Anaokulu, eTwinning projesi kapsamında ‘’Doğanın Sesleri’’ adlı proje geliştirdi.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Dumlupınar Anaokulu ve Sevgi Okulu, önemli bir projeye imza atıyor. Proje kapsamında, Mersin ‘de anaokullunda görev yapan 10 öğretmen katıldı, 60 çocuğa ulaşıldı.

Mersin Dumlupınar Anaokulu ve Sevgi Anaokulu, eTwinning projesi kapsamında ’Doğanın Sesleri’’ projesi ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Proje kapsamı ile ilgili alınan bilgilerde, “Erken çocukluk döneminde çocuklar için çevrenin keşfinin önemli olması, çocukların algılarının çevrelerinde gördükleriyle ve deneyimledikleriyle sınırlı olduğu için eğitim-öğretim sürecinin hem ailede hem de okulda zenginleştirilmesi önem kazanmaktadır.  Çocukların doğayı ve doğanın öğelerini keşfetmelerine olanak sağlayacak öğrenme ortamları hazırlamak, doğa ile olan bağlarını güçlendirebilmek, tüketimden uzaklaştırıp, üretime teşvik edebilmek, ekolojik okuryazarlık gelişimlerini, becerilerini destekleyebilmek. Çocuklarda gezi, gözlem, dikkat, çevre bilinci, yaşam hakkına saygı, üretim, ses ve ritim duyularının gelişimini destekleyebilmek, birlikte hareket etmelerini sağlayabilmeyi amaçladık. Doğanın Sesleri e Twinning projemiz ile çocuklar, doğayı ve doğanın öğelerini keşfedip, tanıyacaklar. Doğanın ve doğanın öğelerinin canlılar için ne kadar önemli olduğunun farkına varmalarını sağlamak.Doğayla olan bağları güçlenmesi, doğayı koruma bilincinin oluşturulması, doğadaki sesleri tanıma ve taklit etmelerini sağlamak. Sürdürülebilirlik ve geri-dönüşüm bilincinin kazandırılması.Doğadaki materyallerle özgün ürünler tasarlamalarını sağlamak. Çevre bilinci gelişimi geliştirilecek. Grupla çalışma ve iş birliğinin önemi kavratılacak.Özgün şarkı ve ritim oluşturmalarını sağlamak. Ortak ürünler oluşturmak. Sorumluluk alma bilincinin kazandırılması. Ses ve ritim duyuların gelişimi. Yaratıcılıklarının gelişimi. Dikkat algılarının gelişimini pekiştirmek.”

 

 

 


ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2023 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder