"Alem-i Cin 3 Salgın " çok yakında vizyona girecek
Mersin Sondakika

"Alem-i Cin 3 Salgın " çok yakında vizyona girecek

Alem-i Cin serisinin 3'üncüsü "Alem-i Cin 3 Salgın " Çok yakında vizyona girecek.
Bu haber 2022-04-02 01:04:00 eklenmiş

 

"Alem-i Cin 3 Salgın " çok yakında vizyona girecek

 

Alem-i Cin serisinin 3'üncüsü "Alem-i Cin 3 Salgın " Çok yakında vizyona girecek.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Korku filmlerinin son dönemde öne çıkan ismi Gökhan Arı'ın yönettiği filmin yapımcılığını ise Onur Yaprakcı ve Yaren Oktay üstleniyor.  Mersinli tiyatro ve sinema sanatçısı Mehmet Çeto Tekkanat’ta bu filimde rol alacak.

"Alem-i Cin 3 Salgın " filminin oyuncu kadrosunda ise; Dilara Ilgaz, Bulut Genç, Ulukan Ağdaş, Naz Gedik, Nilay Koç, Ahmet Kuraoğlu, Sebahat Adalar, Yurdaer Tosun ve Mehmet Tekkanat gibi isimler yer alıyor.

Marka korku filmlerinin usta senaristleri,Özgür Bakar ve Alper Kıvılcım tarafından kaleme alınan filmin yapımcısı, Onur Yaprakcı ;  Alem-i Cin 3 Salgın Filmi 2022 sezonun en iddialı Korku Filmi olacağını özellikle vurguladı.

ONUR YAPRAKÇI KİMDİR?

Sanat hayatına Mersin Büyükşehir Belediye Şehir Tiyatrosu’nda başlayan ve genç yaşında tv dizilerinde ve sinemada çok büyük bir başarı kazanan Onur Yaprakçı, “KOYVER GİTSİN”  adlı komedi filmiyle dikkatleri üzerine çekmişti. En son başrolünü oynadığı  “VAY BABAM VAY” adlı filmi Mersin’de çekti.

İlk Orta ve Lise eğitimini Mersin'de tamamlayan Yaprakçı, Mersin'de tiyatro eğitimi almasının ardından 5 yıl boyunca Mersin Şehir Tiyatrosunda görev aldı, 2010 senesinde İstanbul Sadri Alışık Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümünü bitiren Yaprakçı, 2013 senesinde Marmara Üniversitesi tarafından Türkiye'nin En Genç Başarılı Tiyatro Yönetmen Ödülü ile ödüllendirildi.

Matine Film adlı yapım şirketi kuran Yaprakçı, sektörün en genç ve üretken yapımcılarından biri oldu.

YAPRAKÇI VE TEKKANAT BU FİLİMDE BULUŞTU

Onur Yaprakçı; Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda iken ustası olan eski Genel Sanat Yönetmeni olan Mehmet Çeto Tekkanat’la bu filmde buluştu.

Öğrencisinin ilk geldiği günden bugüne başarılarını büyük bir onurla izlediğini belirten Mehmet Çeto; “Onur’la gurur duyuyorum, onun azmini, mücadelesini öğrencilerime örnek olarak anlattım hep. Yapımcılığını üstlendiği bu filme birlikte çalışmanın keyfini ve gururunu yaşıyorum. Mersin’de verdiğim kurslardan yüzlerce genç yararlandı ve bunlardan büyük bölümü konservatuvarlar kazandı. Bir çırağın ustasına vereceği en büyük armağan başarılı olmaktır. Onur da genç yaşında çok büyük başarılar kazanarak ve çok önemli bir vefa örneği göstererek ustasına olan saygı ve sevgisini göstermiştir. Yolu açık olsun. Ayrıca Gökhan Arı gibi genç ve başarılı bir yönetmenle çalışmanın keyfini yaşayacağım” dedi.

 “ALEM-İ CİN 3 SALGIN, SES GETİRECEK”

Korku temalı filmler içinde çok ses getireceğine emin olduğunu söyleyen yapımcı Onur Yaprakçı; “ustam Çeto ile ilk kez bir filmde çalışacağız. Tiyatro sahnesinde tanık olduğum yeteneklerini sinemada da göstereceğinden eminim. Mersin’imizi güzel bir şekilde temsil etmenin gururunu birlikte yaşayacağız. Ayrıca çok önemli projeler ve hedefler bizi bekliyor. Bize inanan ve destek veren herkese ve her kuruma teşekkür ediyorum” dedi.

Alem-i cin 3 Salgın çok yakında vizyona girecek.

 

 

 


ETİKETLER :
Diğer MAGAZİN haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2022 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder