Gültak, 1 günde 7 mahalleyi ziyaret etti
Mersin Sondakika

Gültak, 1 günde 7 mahalleyi ziyaret etti

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Akdeniz’in kırsal yerleşim alanları olan Camili, Civanyaylağı, Bekirde, Dikilitaş, Akdam, Iğdır ve Yeşilova mahallelerini ziyaret etti.
Bu haber 2022-03-27 01:18:46 eklenmiş

 

Gültak, 1 günde 7 mahalleyi ziyaret etti

 

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Akdeniz’in kırsal yerleşim alanları olan Camili, Civanyaylağı, Bekirde, Dikilitaş, Akdam, Iğdır ve Yeşilova mahallelerini ziyaret etti.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Bir günde tam 7 mahalleyi ziyaret eden Başkan Gültak, yatırım yapmak isteyen iş insanlarının önünü açarak Akdeniz’e çektiklerini ve önemli yatırımlar yapılmasını sağladıklarını, bu sayede istihdamın da artacağını ifade etti.

“HİÇ KİMSEYİ AYRIŞTIRMADIK, TÜM MAHALLELERİMİZE HİZMET VERDİK”

Mahalle buluşmalarını sürdüren Başkan Mustafa Gültak; AK Parti Akdeniz İlçe Başkanı Emin Genç, MHP Akdeniz İlçe Başkanı Mehmet Göverçile, kadın ve gençlik kolları başkanları, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin eşlik ettiği buluşmada, 1 gün içinde 7 mahalleyi ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. İlk olarak Camili Mahallesi sakinleri ile buluşan Başkan Gültak, yakın geçmişte terör ve uyuşturucu nedeniyle mağdur olan Akdeniz’de, bugün artık barış, huzur ve kardeşliğin hâkim olduğunun altını çizdi.

“AKDENİZ’DE BARIŞI TESİS ETTİK, HİZMET VE PROJELERİ HAYATA GEÇİRDİK”

Kentsel dönüşüm projeleri, kültür ve sanat merkezleri, spor tesisleri ve gençlerin eğitimi ve istihdamına yönelik etüt merkezi ve mesleki eğitim projeleri ile Akdeniz’in değiştiğinin altını çizen Başkan Gültak; “Göreve geldiğimiz günden bugüne hiç kimseyi ayrıştırmadık, ötekileştirmedik. En küçüğünden en büyüğüne tüm mahallelerimize hizmet verdik. Barışı ve kardeşliği öne çıkardığımızdan artık Akdeniz’de kavga gürültü yok, herkes işinde gücünde ve huzurlu” ifadelerini kullandı.

“Bütçemizden 1 lira harcamadan, Akdeniz’e 30 milyon liralık tesis kazandırdık”

Akdeniz’e ilk kez kazandırdıkları sıcak ve soğuk asfalt tesislerinin inşa ve kurulumunun bittiğinin, dökme ve doğalgaz bağlantılarının da yakın süreçte tesise ekleneceğinin müjdesini veren Başkan Gültak; “Bu gerçekten çok önemli bir hizmet. 30 milyon TL tutarındaki bir tesisi, 1 lira dahi vermeden; kardeş belediyemiz Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanımızın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan aldığımız hibe ve desteklerle Akdeniz’in ilk kez bir asfalt plent tesisi oldu. Kürkçü Mahallesi’nde, Karayolları’ndan tahsis ettiğimiz büyük bir arazi üzerinde güzel bir tesis kuruldu” dedi.

“UMARIM YAPMAK İSTEDİĞİMİZ HİZMETLERİN ÖNÜ KESİLMEZ”

Başkan Gültak, Akdeniz Belediye Meclisi’nden geçen ay borçlanma istediklerini ifade ederek ve bu konuda muhtarlardan da destek isteyerek, sözlerini şöyle sürdürdü; “Şu an CHP ve HDP’li Meclis üyelerimizin tutumunu bekliyoruz. Zira Mecliste çoğunluğumuz yok. Umarım memlekete, vatandaşlarımıza yapmak istediğimiz hizmetin önü kesilmez. Gelecek ayki Meclis’te 25 milyon liralık borçlanmayı gündeme getireceğiz. Tabi biz, diğer bazı belediye başkanları gibi borçlanma istemedik. Yani, ‘bize borç verin de harcayalım’ demedik. Sadece asfalt, kaldırım, yol, kilit taşı ve bordür taşı ve bunların yapımı ile ilgili borçlanma istedik, borçlanmanın adını koyduk. Para başka bir yere gitmesin, vatandaşlarımıza ve ilçemize hizmet ve yatırım olarak dönsün diye.”

 


ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2022 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder