Emekli doktorların istihdamı mecliste
Mersin Sondakika

Emekli doktorların istihdamı mecliste

HDP Mersin Milletvekili Dr. Rıdvan Turan, emekli doktorların yeniden istihdam edilmelerini TBMM gündemine taşıdı.
Bu haber 2022-03-10 01:37:45 eklenmiş

 

Emekli doktorların istihdamı mecliste

 

HDP Mersin Milletvekili Dr. Rıdvan Turan, emekli doktorların yeniden istihdam edilmelerini TBMM gündemine taşıdı.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

HDP Mersin Milletvekili Dr. Rıdvan Turan, konuyla ilgili, Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA’nınyanıtlaması için soru önergesi verdi.

Dr. Rıdvan Turan soru önergesinde şunları söyledi: “Sağlık Bakanlığı, 65-72 yaş arasında olup daha önce bakanlık veya bağlı kuruluşlarında çalışmış olan doktorların yeniden istihdamına yönelik yerleştirme işlemleri için başvuru ilanı yayımladı.Şiddet, uzun nöbet saatleri, ağır çalışma koşulları ve özlük haklarındaki yetersizler gibi nedenlerle tabip istihdamı yetersiz kalınca emekli doktorlar yeniden göreve çağrıldı.  Resmî Gazete'de yer alan ilana göre 8 Mart'ta başlayacak başvurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün internet adresinde yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e-Devlet kapısı kimlik doğrulama sistemiyle giriş yapılarak gerçekleştirilecek.

Devlet memurluğundan çekilen ve çekilmiş sayılanların yeniden atanmalarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 97'nci maddesindeki süreler dikkate alınacak.”

Dr. Rıdvan Turan önergesinde şu sorulara yer verdi:

1.Bu haliyle emekli hekimlerin yeniden istihdam edilmesi yerine, emekli doktorların sosyal haklarının düzenlenerek çalışmaya ihtiyaç duymamalarına yönelik Bakanlığınızın herhangi bir çalışması var mıdır?

2.Çalışan hekimlere yönelik şiddetin önlenmesi, uzun nöbet saatlerinin kısaltılması, ağır çalışma koşullarının düzeltilmesi, özlük haklarının verilmesi konusunda Bakanlığınızın hangi çalışmaları mevcuttur?

 

 

 


ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2022 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder