Başaran kadınlar
Mersin Sondakika

Başaran kadınlar

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde kadınların yaptıkları çalışma ve yakaladığı başarılar daha fazla dikkat çekiyor.
Bu haber 2022-03-08 01:10:53 eklenmiş

 

Başaran kadınlar

 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde kadınların yaptıkları çalışma ve yakaladığı başarılar daha fazla dikkat çekiyor.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Kadın emeğinin değerlendirilmesi denilince ilk akla gelen belediyelerden birisi olan ve bu alanda hayata geçirdiği projeleri ile ikisi dünya şampiyonluğu olmak üzere kente sayısız ödül kazandıran Mezitli Belediyesinin, yaşamına dokunduğu kadınlar da başarılarıyla adlarından söz ettiriyor.

Mezitli Belediyesi Kadın Üretici Pazarında tezgâh açarak hem pazarlama becerisini hem de ekonomik gücünü artıran Rabia Kuşca, kadınların bu başarısına en güzel örneklerden birisi oldu. 2016 yılında tesadüfen başlayan Kadın Üretici Pazarı serüvenini işletme açarak devam ettiren Kuşca bu başarısını anlattı.

2016 yılında yanından tesadüfen geçtiği Kadın Üretici Pazarına başvuru yaparak ürettiği ürünleri açtığı tezgahta satmaya başladığını ifade eden Kuşca, “Belediye başkanımız Neşet Tarhan’ın bana sunduğu bu fırsat benim için inanılmaz kapılar açtı. Çok mütevazı şekilde 3-5 reçel, zeytinyağı, çökelek ve ekmekle başladığım satışlarda 5 yılda çok büyük mesafe kat ettim. Pazar benim için çok iyi bir tecrübe kaynağı oldu. Benim için çok önemli bir fırsattı. Çünkü bu toplumda kadına yeteri kadar olanak tanınmıyor. Güçlü kadın olmak çok zor. Böyle bir olanağı doğru değerlendirmek gerekiyordu. Yaptığımın en iyisini müşterilerime sunmam gerekiyordu. Böyle çalıştım. Zaman zaman bana ‘Bu kadın delirdi’ bile dediler. Ama üretmek gerekiyordu. Kadın eline ne fırsat verilirse bunu en iyi şekilde değerlendirebilecek bir varlıktır. Bunu tüm toplumun duyması gerekiyor. Yeter ki kadının önü açılsın. Bu pazarla ben ne kadar güçlü olabileceğimi öğrendim” dedi.

 

 


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2022 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder