Sebze fiyatlarında düşüş!
Mersin Sondakika

Sebze fiyatlarında düşüş!

Mersin’de, haftanın belirli günlerinde kurulan semt pazarlarında, geçen haftalara göre hareketlilik başladı.
Bu haber 2022-03-05 00:30:09 eklenmiş

 

Sebze fiyatlarında düşüş!

 Mersin’de, haftanın belirli günlerinde kurulan semt pazarlarında, geçen haftalara göre hareketlilik başladı.

 GÜNAYDIN MERSİN

 

Pazarcı esnafı, özellikle sebze fiyatlarındaki düşüşlerin işlerini olumlu yönde etkilediğini belirtti. İnsanların, haftanın belirli günlerinde kurulan ve sebze-meyve başta olmak üzere çeşitli ev ihtiyaçlarının karşıladığı semt pazarlarında, düşen fiyatlar sonrası hareketlendi. Geçen haftalara göre çoğu üründe yarı yarıya düşen fiyatlar hem pazarcıları hem de vatandaşları memnun etti. Pazarcılar, geçtiğimiz haftalarda 15 liraya satılan domatesin 7 liraya kadar düştüğünü, Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilim nedeniyle ihracatın azaldığını ve bu durumun fiyatlara yansıdığını kaydetti. Pazar esnaflarından Hacı Korkmaz, Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilim nedeniyle ihracatın azaldığını, bu nedenle fiyatların gerildiğini söyledi.

Kırılmaz, son birkaç gündür azalan fiyatlar nedeniyle işlerde yoğunluğun arttığını belirterek, “Eskisi kadar olmasa da işlerde hareketlilik var. Geçtiğimiz haftalarda yüksek fiyat nedeniyle insanlar ihtiyacı kadar bir ürün almıyordu. Şimdi ise işler bir hayli arttı” dedi.

Bir diğer esnaf Ahmet Ünel, “Fiyatlar bir hayli geriledi. Özellikle sebze ve meyve fiyatlarında düşüş var ancak bazı ürünler yine yerinde sayıyor. İşlerde artış var, bundaki en büyük etken ise fiyatların düşmesinden kaynaklanıyor. Hava şartlarına da bağlı olarak ilerleyen günlerde fiyatlarda yine düşüş görülebilir” diye konuştu.

 

 


ETİKETLER :
Diğer EKONOMİ haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2022 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder