İş dünyası, medyaya sahip çıkmalıdır
Mersin Sondakika

İş dünyası, medyaya sahip çıkmalıdır

AYDD, Akdeniz Yönetim Danışmanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve yönetim danışmanı (CMC) Ferudun Gündüz, iş dünyasının, medyaya sahip çıkması gerektiğini söyledi.
Bu haber 2022-03-01 11:46:28 eklenmiş

 

İş dünyası, medyaya sahip çıkmalıdır

 

AYDD, Akdeniz Yönetim Danışmanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve yönetim danışmanı (CMC)                                                                                                                                              Ferudun Gündüz, iş dünyasının, medyaya sahip çıkması gerektiğini söyledi.

 

GÜNAYDIN MERSİN

                                                                                                                                                              

Medya neden önemli olduğunun altını çizen Gündüz, “ Çünkü hepimizin tarafsız, doğru ve objektif haber alma ihtiyacı vardır. Bizler bunu yazılı, görsel, işitsel ve sosyal medya kanalları ile karşılarız.Yani gazete, dergi, radyo, Televizyon , internet veb araçlar ile bu ihtiyaçlarımızı gideririz” dedi.

AYDD, Akdeniz Yönetim Danışmanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve yönetim danışmanı (CMC)                                                                                                                                              Ferudun Gündüz,”Kentimizde, ülkemizde ve dünyada olup bitmekte olanlarla ilgili olarak bilgilenmeye ihtiyacımız vardır. Muhabirler fedakarca haber peşinde koşar ve bizi doğru bilgiyle beslerler” dedi.

Gündüz, “Bilgi ve deneyim sahibi insanların yorumlarıyla bakış açısı kazanmaya gereksinmemiz vardır.                                     Ki bunu da çoğu zaman akademisyenler , uzmanlar köşe yazılarıyla sağlarlar. Son yıllardaki maliyet artışları akabinde özellikle son aylarda döviz kurunda meydana gelen artışlar nedeniyle başta kağıt olmak üzere diğer girdilerdeki maliyet artışı öncelikle yazılı basın olmak üzere tüm diğer medya alanlarını derinden etkilemiştir.  Ayrıca uyduya çıkan kanalların döviz üzerinden aylık bedeller ödemesi de TV sahiplerini çok zora sokmakta olup bazı kanallar yayınlarını durdurmak zorunda kalmıştır.  Nadide bir çiçek gibi korunması gereken ve demokrasinin vaz geçilmez  “4. gücü “ olarak kabul ettiğimiz medyanın özellikle bu süreçte İş Dünyamız tarafından da korunması , desteklenmesi elzemdir.  Yerel medya da artık internet ağlarının verdiği güçle ulusal ve hatta uluslararası boyutta da sesini duyurma kapasitesine ulaşabilmektedirler.  Çok daha fazla geç olmadan hepimiz kafalarımızı kuma gömmekten; üç maymunu oynamaktan vazgeçip kamusal bir önemli görevi yapan kaliteli ve etik değerlere uyan medyamıza sahip çıkmalıyız. Elbette negatifleri ayıklamak da Gazeteciler Cemiyetlerinin sorumluluğundadır.  Medyanın özgürlüklerin zaten yeterince  gelişkin olmadığı bir ortamda bir de maliyet baskısı altında iş yapamaz hale gelmesi hepimizin dikkat etmesi gereken hassas bir sorumluluk alanıdır.  Yaşamsal bir kamuoyu görevini yerine getiren medya mensuplarına bu süreçte elbette ki, hem devletimizin hem yerel yönetimlerin ve iş dünyasının destek olması şarttır.

Bu nedenle ilk fırsatta mesela benim yaşamakta olduğum şehir de Mersin İş Dünyasını oluşturan aktörlerin Medya Temsilcileri ile bir araya gelerek, Türkiye’ye örnek olacak bir girişimle;                                           özgür basının devam etmesi için  kurumların vereceği destekler konusunda öneriler geliştirmesi ve bunu kamuoyu ile paylaşmalarını  öneriyorum. Kimler mi bir araya gelmeli;  Mersin Gazeteciler Cemiyeti, Barolar, MTSO, MTOSB, Ticaret Borsası, AKİB, MESBAŞ,ESOB, Mali Müşavirler Odası, Makine Mühendisleri Odası, Tabipler Odası, MEP, ilgi duyan diğer tüm Oda Başkanları, STK’lar .

Benim kanaatime göre İş Dünyasını oluşturan insanlar ;  üretken , çalışkan ,  basının kıymetini bilen ve demokrasiye saygılı kişilerden oluşmaktadır. Hadi bakalım benden söylemesi; “ Hodri Meydan “ diye konuştu. 

 


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2022 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder