“Mersin İdman Yurdu ile yola devam edeceğiz”
Mersin Sondakika

“Mersin İdman Yurdu ile yola devam edeceğiz”

İçel İdman Yurdu Basın Sözcüsü A. Halim Yiğit, Mustafa Karabulut ve Tarkan Özyılmaz’ın sunduğu “Sporun İçinden” adlı programa konuk oldu.
Bu haber 2021-12-17 13:12:21 eklenmiş

 

“Mersin İdman Yurdu ile yola devam edeceğiz”

 

İçel İdman Yurdu Basın Sözcüsü A. Halim Yiğit, Mustafa Karabulut ve Tarkan Özyılmaz’ın sunduğu “Sporun İçinden” adlı programa konuk oldu.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

 İçel İdman Yurdu’nun isim değişikliği, devre arasında takıma yapılacak transferler ve kulübümün geleceği hakkında açıklamalarda bulunan Yiğit, İçel İdman Yurdu’nun yakında yoluna Mersin İdman Yurdu olarak devam edeceği müjdesini verdi.

“MERSİN İDMAN YURDU İSMİNİ ALABİLİYORUZ”

Yiğit, “Mersin İdman Yurdu gerçeğini hep dile getirdik. “Amacımız Mersin futboluna MİY markasını hakettiği gibi yaşatmak. Şampiyonluklardan daha değerlidir MİY armasını ve adını yaşatmak. Bu bilinçle hareket ettiğimiz için MİY’in içinde bulunduğu durumdan dolayı eski şaşaalı günlerine geri dönmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Geçtiğimiz hafta tribün liderleri, Şevket Varan Başkan ve bizler bir araya geldik. Başkanımız Metin Saltık, Taraftar Sorumlumuz Ümit Günay, Teknik Direktörümüz Ender Alkan ve Yardımcı antrenörümüz Fatih Azak hocamız hepsi toplantıda yer aldı. Toplantıda MİY’İn kapatılması ve ardından İçel İdman Yurdu’nun yoluna Mersin İdman Yurdu olarak devam etmesi kanaatine varıldı. Şevket Başkanımız da bu yolda ciddi çalışmalar ve fedakarlıklar yapıyor. Hukuki açıya gelecek olursak ta; konuya iki açıdan bakmak gerekiyor. İlk olarak “Dernekler Kanunu”na göre kurulmuş bir kulüp. Anayasa’da derneklerin kurulma ve kapatılma şartları açıkça belirtilmiş. Derneğin borcunu ödeyemeyecek duruma gelmesi gibi birçok kapatılma koşulu var ve MİY bu koşulları taşıyor. Diğer boyutu ise Türkiye Futbol Federasyonu. TFF’de MİY’in bir tescil numarası var. O numaranın kapatılması ve derneğin kapatılması yönünde Türkiye’nin önemli spor hukukçuları ile görüştüm. Mersin İdman Yurdu ismini alabiliyoruz. Yönetim kurulu olarak yolumuza Mersin İdman Yurdu A.Ş. olarak devam etme kararı aldık” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE BİRLİKTE CİDDİ YOL KAT ETTİK”

Yeni yönetim kuruluyla birlikte takımdaki havanın olumlu yönde değiştiğini de sözlerine ekleyen Yiğit, “Zabıta Daire Başkanımız Sayın Fuat Tuğluoğlu’nun gelmesiyle birlikte Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ciddi yol kat ettik. Mersin Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar bize hiçbir faydası olmayan bir belediyeydi ama Fuat Başkanla ile yol kat ettik. Vahap Seçer Başkanımız da nihayet bizlerin onurlu mücadelesini anladı ve üzerlerine düşen ne varsa yapmaya başladı. Her iç saha maçında önce bilboardları bize tahsis ederek artık halkımıza maçımız var diyebiliyoruz. Kırmızı Şeytanlar’dan Murat Tanış ve arkadaşları da ayrıca Yenişehir Belediyesi’nden bizler için bilboard tahsis etti. Macit Özcan Spor Kompleksinin üstündeki saha bizlere tahsis etti. Takımımız antrenmanlarını orada yürütüyor. Bunun yanı sıra Mehmet Yüce bizim Aziz Sancar’da yer alan antrenman sahamızı tadilata aldırdı. Toroslar Belediyesi’nin bizlere Aziz Sancar Tesisleri’nin tahsis etmesiyle birlikte artık başımızı sokacak bir yerimiz var nihayet” ifadelerini kullandı.

 

 


ETİKETLER :
Diğer SPOR haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2022 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder