Mersin’de Eskrim Şampiyonası
Mersin Sondakika

Mersin’de Eskrim Şampiyonası

Mersin'in ev sahipliğinde düzenlenen “Eskrim Epe Gençler Türkiye Şampiyonası” sona erdi.
Bu haber 2021-11-17 00:09:37 eklenmiş

 

Mersin’de Eskrim Şampiyonası

 Mersin'in ev sahipliğinde düzenlenen “Eskrim Epe Gençler Türkiye Şampiyonası” sona erdi.

 GÜNAYDIN MERSİN

 Türkiye Eskrim Federasyonu 2021 yılı faaliyet programında yer alan ve 18 ilden 73 erkek, 66 kadın toplam 139 sporcunun katılımı ile Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Tenis Kompleksi'nde düzenlenen, Eskrim Epe Gençler Türkiye Şampiyonası, birbirinden çekişmeli müsabakaların ardından tamamlandı.

Şampiyonanın ilk gününde genç erkekler epe kategorisinde 73 erkek sporcu, şampiyonanın son gününde ise 66 kadın sporcu dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti.

İki gün birbirinden çekişmeli mücadelelerin sonunda Genç erkeklerde Özgür Ege Şenyurdusev (İzmir) Türkiye Şampiyonu olurken, Halis Efe Elibol (Ankara) ikinci, Murat Meriç (İzmir) ve Egemen Oktay (Antalya) üçüncü Genç kadınlarda ise Aleyna Ertürk (Ankara) Türkiye şampiyonu, Berra Sonyüksek (Antalya) ikinci, Kayra Naz Özcan (Antalya) ve Dila Ekrem (İstanbul) üçüncü olma başarısı gösterdi.

Şampiyona da dereceye giren başarılı sporculara ödülleri Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Vedat Akyar ve Müsabaka Gözlemcisi Milli Hakem Mert Uzunay tarafından verildi.


ETİKETLER :
Diğer SPOR haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2021 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder