Gültak esnafla bir araya geldi
Mersin Sondakika

Gültak esnafla bir araya geldi

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Camişerif Mahallesi'nde bulunan Nail Göksu İş Hanı esnafı ile birlikte kahvaltı programında bir araya geldi.
Bu haber 2021-11-11 16:40:16 eklenmiş

 

Gültak esnafla bir araya geldi

 

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Camişerif Mahallesi'nde bulunan Nail Göksu İş Hanı esnafı ile birlikte kahvaltı programında bir araya geldi.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Gültak; esnafın çeşitli konular hakkındaki talep, öneri ve şikayetlerini dinledi; çözüm için harekete geçti. 

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak'ın esnaf ile bir araya geldiği buluşmaya, Nail Göksu İş Hanı ve Telefoncular Pasajı Başkanı Cesim Uysal, Camişerif Mahalle Muhtarı Derin Günüç başkan yardımcıları ve meclis üyelerinin yanı sıra birim müdürleri de katıldı. Başkan Mustafa Gültak, göreve geldikleri ilk günden bu yana gerçekleştirdikleri; Akdeniz'deki değişim ve dönüşüm ile ilçeye ivme kazandıran hizmet, proje ve çalışmaları da anlattı.

"ESNAFIN KAHVALTISI DEĞERLİDİR"

Başkan Gültak, esnafın daveti üzerine kahvaltıda bir araya geldikleri ziyarete ilişkin, "Esnafın kahvaltısı değerlidir. Ben de bir esnaf çocuğuyum. Anam da beni şuradan 200 metre geride küçücük bir dükkanın içinde büyüttü. Benim babam Mersin'in en eski elektrikçilerinden birisiydi. O inşaatlara giderken annem dükkana bakardı. Ben de bu sokaklarda büyüdüm. Esnaf bizler için önemli ve bir o kadar da değerli bir kriterdir" diye konuştu. 

"ESNAFIMIZ EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARIYOR"

Bölgede faaliyet gösteren esnafın her koşulda ekmeğini taştan çıkarttığına dikkat çeken Başkan Gültak; "Esnaflarımızın sıkıntıları, talepleri ve önerileri vardı; tek tek dinledik. Biz elimizden geldiği kadar bir şeyler yapacağız. Durakla ilgili bazı sıkıntılar yaşıyorlardı. Arkadaşlarla görüştüm; değerlendirecekler. Bir olumsuzluk olacağını sanmıyorum" ifadelerini kullandı.

"BİZE DÜŞEN İŞLERİ HIZLI BİR ŞEKİLDE YAPACAĞIZ"

Esnafın problemlerine ilişkin sadece Akdeniz Belediyesi'nin çözüme kavuşturmasının yeterli olmayacağına vurgu yapan Başkan Mustafa Gültak; "Tabi ki alt yapı sıkıntıları da var. Bununla ilgili olarak MESKİ'nin hızlı bir şekilde çalışması gerekiyor. Buralar yenileme imar planının içine girdiği için Mersin Büyükşehir Belediyesi de projelerini bir an önce hayata geçirmesi gerekiyor. Esnafımızı iyice dinledik.  Bize düşen işleri hızlı bir şekilde yapacağız. Geri kalan kısmının yapılması için de takipçisi olacağız" dedi.


ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2021 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder