Kurtulan’dan soru önergesi
Mersin Sondakika

Kurtulan’dan soru önergesi

HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Tarsus’ta bazı kadınların zorla fuhuşa sürüklendiği ile ilgili bir soru önergesi verdi.
Bu haber 2021-10-17 12:28:47 eklenmiş

 

Kurtulan’dan soru önergesi

 

HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Tarsus’ta bazı kadınların zorla fuhuşa sürüklendiği ile ilgili bir soru önergesi verdi.

GÜNAYDIN MERSİN

Kurtulan,Tarsus’ta sebze-meyve paketleme fabrikasında elçi olarak çalışan H.T. ve fabrikada “Kirve” olarak bilinen M.T. isimli kişilerin birçok kadını fuhuş ve uyuşturucuya sürüklediği daha önce de gündeme gelmiş, T. A. adlı kadının da Tarsus’ta fuhuş ve uyuşturucuya sürüklenip, zorla çalıştırıldığına dair haberler basına yansımıştır. T.A. 2 yıl önce H.T. tarafından uyuşturucuya ve fuhuşa sürüklendiği, Elazığ’da bulunan Kristal Gazino isimli bir yerde zorla alıkonulduğunu, bulunduğu yerden kendi imkanları ile kaçarak yakınlarının yanına geldiğini beyan etmiştir. T.A.’nın basına yaptığı açıklamada, M.T. adlı erkeğin birçok kişiyi ateşli silahla vurduğunu, Ahmet isimli polisin de örtbas ettiğini, Elazığ’da çalıştırıldığı gazinoya polis baskını düzenlendiğini, zorla tutulduğunu söylemesine rağmen polislerin kendisine ‘Boş ver şikayetçi olma mahkeme ile mi uğraşacaksın? Git evine’ dediğini, tedavi için gittiği AMATEM’de de kendisine H.T. tarafından getirilen uyuşturucuyu kullandığını beyan etmiştir.

Bu bağlamda;

1-            Tarsus’ta sebze-meyve paketleme fabrikasında elçi olarak çalışan H.T. isimi kişi hakkında yargı süreci işletilmekte midir? H.T.’nin kadınları uyuşturucuya ve fuhuşa sürüklediği doğru mudur?

2-            Fabrikada “Kirve” olarak bilinen M.T. isimli kişi hakkında yargı süreci işletilmekte midir? M.T.’nin kadınları uyuşturucuya ve fuhuşa sürüklediği, birçok kişiyi ateşli silahla vurduğu, bir kişiyi öldürdüğü doğru mudur?

3-            Bahsi geçen “Ahmet” isimli polis kimdir? Bu polisin M.T.’nin suçlarını örtbas ettiği doğru mudur?

4-            Elazığ’da polislerin T.A.’ya ‘Boş ver şikayetçi olma mahkeme ile mi uğraşacaksın?” dedikleri doğru mudur? T.A. zorla tutulduğunu söylemesine karşın neden şikayetçi olmamaya zorlanmıştır?

5-            T.A ve ailesinin can güvenliklerinin sağlanması için Bakanlığınızca girişim başlatılmış mıdır?


ETİKETLER :
Diğer ASAYİŞ haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2021 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder