Gülnar’da elma hasadı!
Mersin Sondakika

Gülnar’da elma hasadı!

Elma üretiminde aromasıyla, doğallığıyla önde gelen Gülnar ilçesinde elma hasadı dönemi başladı.
Bu haber 2021-10-01 02:05:53 eklenmiş

 

Gülnar’da elma hasadı!

 

Elma üretiminde aromasıyla, doğallığıyla önde gelen Gülnar ilçesinde elma hasadı dönemi başladı.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Gülnar’da yayla şartlarında yetiştirilen elma, kalitesi ile öne çıkıyor. Gülnar’ın,  yayla şartlarına sahip olması ve taban suyu seviyesinin uygun olması nedeniyle elma yetiştiriciliğinde sulamaya ihtiyaç duyulmuyor. Elmaların kıraç olarak yetişmesinden dolayı, tadı ve rengi ile büyük beğeni toplayan Gülnar Elma’sında, İlçe genelinde yaklaşık 80.000 ton rekolte bekleniyor.

Gülnar İlçesi Demirözü Mahallesinde, Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı, Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, Gülnar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Nazım Eken, Gülnar Ziraat Odası Başkanı Hacer Emiş Işık, Demirözü Mahalle Muhtarı Hüseyin Uyar, Kurum personelleri ve üreticilerin katılımıyla hasat şenliği gerçekleştirildi.

İlçe Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı, “ Bugün Demirözü mahallemizde lezzeti ve rengiyle büyük beğeni toplayan Gülnar Elmasının hasat açılışını yaptık ve elma bahçesine girerek yılın ilk ürünlerini topladık. Elma hasadının yöremize bereket getirmesini diliyor, üreticilerimize bol kazançlı bir dönem diliyorum” dedi.

Üreticinin yanında olduklarını kaydeden Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, " İlçemizde yayla şartlarında yetiştirilen elma, kalitesi ile öne çıkıyor. İlçemizin yayla şartlarına sahip olması ve taban suyu seviyesinin uygun olması nedeniyle elma yetiştiriciliğinde sulamaya ihtiyaç duyulmuyor. Elmaların kıraç olarak yetişmesinden dolayı Gülnar elması, tadı ve rengi ile büyük beğeni topluyor. İlçemiz genelinde ise yaklaşık 80.000 ton rekolte sağlanıyor. Gülnar’da üretim yapan, bu üretimde emeği geçen herkesle bir arada olmaya gayret ediyoruz. Bugünde Demirözü mahallemizde elma bahçesine girerek üreticilerimiz ile birlikte elma hasadını gerçekleştirdik. Gülnar Belediyesi olarak her zaman üreticilerimizin yanındayız. Gülnar Belediyesi tüm imkanlarıyla üreticinin yanında olmaya devam edecek. Tüm üreticilerimize bereketli kazançlı bir sezon diliyorum. Misafirperverliklerinden dolayı Demirözü Mahalle Muhtarımız ve kıymetli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum ” diye konuştu.


ETİKETLER :
Diğer EKONOMİ haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2021 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder