GENÇLER SPOR ŞOV YAPTI
Mersin Sondakika

GENÇLER SPOR ŞOV YAPTI

Büyükşehir Belediyesi’nin bisiklet sürme eğitimleriyle başlayan 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri, Karaduvar Mahallesi’nde düzenlenen sokak etkinlikleri ile son buldu. Etkinlikte kimi çocuk basketbolu sevmeye başlarken, kimi yetişkin ise ilk kez bisiklet sürdü.
Bu haber 2021-09-24 01:17:45 eklenmiş

 

GENÇLER SPOR ŞOV YAPTI

 

 

Büyükşehir Belediyesi’nin bisiklet sürme eğitimleriyle başlayan 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri, Karaduvar Mahallesi’nde düzenlenen sokak etkinlikleri ile son buldu. Etkinlikte kimi çocuk basketbolu sevmeye başlarken, kimi yetişkin ise ilk kez bisiklet sürdü.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi koordinesinde 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlen etkinlikler Karaduvar Mahallesi’ndeki sokak etkinlikleri ile son buldu. Bisiklet sürme eğitimleriyle başlayan etkinlikler, hafta boyunca kentin farklı birçok noktasına taşındı.

HAFTA, BİSİKLET SÜRME EĞİTİMLERİYLE BAŞLADI

16 Eylül’de Mersin’de Cumhuriyet Gösteri Merkezi’ndeki bisiklet sürme eğitimleriyle başlayan hafta, “Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” temasıyla 22 Eylül’e kadar sürdü. Bisikletli Ulaşım Derneği, Mersin Bisikletli Gezginler Derneği ve Mersin Bisiklet Derneği tarafından verilen sürüş eğitimleri, Cumhuriyet Gösteri Merkezi, Fenerbahçe Meydanı, Göçmen Kavşağı ve Karaduvar Sahili’nde devam etti.

BİSİKLET TURLARI, SOKAK ETKİNLİKLERİ VE EĞİTİMLER HAFTA BOYU SÜRDÜ

Hafta boyunca sokak etkinlikleri ve bisiklet turları da düzenlendi. 20 Eylül’de Tarsus’ta gerçekleştirilen bisiklet turu, 21 Eylül’de ise kent merkezinde yapıldı. Ayrıca 18 Eylül’de Kushimoto Sokağı’nda başlayan sokak etkinlikleri de kentin farklı birçok cadde ve bulvarına taşındı. Hafta içerisinde Adnan Menderes Bulvarı ve Karaduvar sahil yolu gibi trafiğe kapatılan işlek caddelere masa tenisi, futbol, basketbol, mini tenis, voleybol, badminton ve jimnastik alanları kuruldu. Vatandaşlar, kurulan alanlarda spor yaparken, bir yandan da alandaki sahneden Kent Orkestrası’nın söylediği şarkılar yankılandı.

“HEM GENÇLERİMİZ HEM DE BÜYÜKLERİMİZİN HAREKET ETMESİNE KATKI SAĞLAMAK İÇİN GELDİK”

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Tarakçı, Avrupa Hareketlilik Haftası kutlamaları kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Sanıyorum çok da dolu bir hafta geçirdik. Bugün Karaduvar’dayız. Karaduvar bizim güzel mahallelerimizden bir tanesi. Hem gençlerimiz hem de büyüklerimizin hareket etmesine katkı sağlamak için geldik. Hareket ettirirken burada bazı bilgilendirmelerde de bulunuyoruz. Neler yapmaları gerektiğine, hareket etmeleri için hangi yollara başvurmaları gerektiğine, bu yönde nasıl beslenmeleri gerektiğine varana kadar bilinçlendiriyoruz kendilerini” dedi. Tarakçı, insanların 3 kilometreye kadar yürümeleri, 7 kilometreye kadar bisiklet sürmeleri ve 7 kilometrenin üstündeki mesafelerde toplu taşıma kullanmaları yönünde hafta boyu vurgulamalar yaptıklarını da sözlerine ekledi.

 

 


ETİKETLER :
Diğer SPOR haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2021 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder