ARTİSTİK JİMNASTİK DÜNYA CHALLENGE KUPASI SONA ERDİ
Mersin Sondakika

ARTİSTİK JİMNASTİK DÜNYA CHALLENGE KUPASI SONA ERDİ

Mersin'de düzenlenen Artistik Jimnastik Dünya Challenge Kupası final müsabakalarının ardından tamamlandı.
Bu haber 2021-09-14 01:18:35 eklenmiş

 

ARTİSTİK JİMNASTİK DÜNYA CHALLENGE KUPASI SONA ERDİ

 

Mersin'de düzenlenen Artistik Jimnastik Dünya Challenge Kupası final müsabakalarının ardından tamamlandı.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Uluslararası Jimnastik Federasyonu (FİG) 2021 Faaliyet programında yer alan ve 10 - 12 Eylül 2021 tarihleri arasında 24 ülkeden 59 erkek, 23 kadın 82 sporcunun katılımıyla Mersin'in ev sahipliğinde bu yıl 4. kez düzenlenen Artistik Jimnastik World Challenge Cup yapılan final müsabakalarıyla sona erdi.

MADALYA SEVİNCİ YAŞAYAMADIK

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Jimnastik Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyonun ilk iki günündeki eleme müsabakalarında, milli jimnastikçilerimiz Kadınlarda Göksu Üçtaş Şanlı, Denge aletinde ve Yer aletinde, Cemre Kendirci Atlama masasında, İlayda Şahin ise Asimetrik Paralel aletinde final hakkı elde ederken, Erkeklerde Mehmet Ayberk Koşak, Halka aletinde, Hasan Bulut Barfikste, Hasan Bulut Kulplu Beygirde, Kerem Şener ise, Paralel Barda adlarını finale yazdırdılar.

Ancak organizasyonun son gününde yapılan final müsabakalarında yer, denge, asimetrik paralel, barfiks, halka,  kulplu beygir ve atlama masasında madalya mücadelesi veren sporcular kıyasıya mücadele ederken, milli sporcularımız, madalya sevinci yaşayamadı.

DERECEYE GİRENLER MADALYALARINI ALDILAR

Olimpik Jimnastik Salonu’nda düzenlenen final müsabakalarının ardından dereceye giren sporculara ödülleri, Türkiye Jimnastik Federasyonu As Başkanı İsmail Göktekin, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Osman Yıldızbakan, Spor Şube Müdürü Vedat Akyar, Uluslararası Jimnastik Federasyonu (FİG) yetkilileri ve Uluslararası hakemler tarafından verildi.

Üç gün birbirinden çekişmeli mücadelelerin sonunda kadınlar ve erkekler kategorilerinde alınan sonuçlar şöyle oluştu:

KADINLAR YER ALETİ

1. Maria Sorina Ceplinschi (Romanya)

2. Dorina Boeczoego (Macaristan)

3. Ana Derek (Hırvatistan)

KADINLAR ATLAMA MASASI

1. Csenge Maria Bacskay (Macaristan)

2. Tjasa Kysselef (Slovenya)

3. Agata Vostruchovaite (Litvanya)

KADINLAR DENGE ALETİ

1. Maria Sorina Ceplinschi (Romanya)

2. Ana Derek (Hırvatistan)

3. Csenge Maria Bacskay (Macaristan)

KADINLAR ASİMETRİK PARALEL

1. Zoja Szekely (Macaristan)

2. Yelyzaveta Hubareva (Ukrayna)

3. Lucija Hribar (Slovenya)

ERKEKLER YER ALETİ

1. Felix Dolci (Kanada)

2. İllia Kovtun (Ukrayna)

3. William Emard (Kanada)

ERKEKLER KULPLU BEYGİR

1. Ahmad Abu Al Soud (Ürdün)

2. İllia Kovtun (Ukrayna)

3. Filip Ude (Hırvatistan)

ERKEKLER HALKA ALETİ

1. Grigorii Klimentev (Rusya)

2. William Emard (Kanada)

3. Viktor Kaliuzhin (Rusya)

ERKEKLER ATLAMA MASASI

1. William Emard (Kanada)

2. Milad Karimi (Kazakistan)

3. Gabriel Burtanete (Romanya)

ERKEKLER PARALEL BAR

1. İllia Kovtun (Ukrayna)

2. Viktor Kaliuzhin (Rusya)

3. Henji Mboyo (İsviçre)

ERKEKLER BARFİKS ALETİ

1. David Vecsernyes (Macaristan)

2. Felix Dolci (Kanada)

3. Robert Tvorogal (Litvanya)


ETİKETLER :
Diğer SPOR haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2021 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder