Peker’den 30 Ağustos kutlaması
Mersin Sondakika

Peker’den 30 Ağustos kutlaması

AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreteri Kenan Peker, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Bu haber 2021-08-29 14:24:15 eklenmiş

 

Peker’den 30 Ağustos kutlaması

 AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreteri Kenan Peker, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

 GÜNAYDIN MERSİN

 AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreteri Kenan Peker, tarih boyunca bir çok üstün başarılar kazanmış olan Türk milleti için 30 Ağustos’un, Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yılı ve Türk Silahlı Kuvvetleri günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreteri Kenan Peker Türk Milleti'nin tarih boyunca birlik ve beraberliğini yıkmaya teşebbüs eden her türlü girişimi boşa çıkardığını ifade etti.

AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreteri Kenan Peker’in mesajı şöyle;“Aziz Milletimizin özgürlüğünü muhafaza uğruna verdiği cansiperhane mücadele sonrasında kazanılan büyük zaferin 99. yıldönümünü idrak etmenin mutluluğunu ve onurunu hep birlikte yaşamaktayız.  30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Gazi Mustafa Kemal komutasındaki kahraman ordumuzun kazandığı zafer, kazanılan bir muharebe olmakla kalmamış topraklarımızdaki işgali resmen sonlandırdığı gibi Cumhuriyetimizin de en sağlam temel taşlarından birisi olmuştur.  Bugün bizlere düşen, çok zor şartlar altında, büyük fedakarlıkla kazanılan Kurtuluş Savaşı ve bu destansı mücadele ardından kurulan Cumhuriyeti, birlik, beraberliğimizi koruyarak güven ve istikrar ortamı içerisinde gelecek nesillere nakletmektir.

 Büyük zaferin 99. yıldönümünde tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını en kalbi duygularla tebrik ederken bu büyük zaferin gururunu bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal’e ve İstiklal Savaşımızın isimsiz kahramanları olmak üzere geçmişten günümüze tüm gazi ve şehitlerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyorum."


ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2021 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder