PARKUR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ
Mersin Sondakika

PARKUR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Türkiye Jimnastik Federasyonu (TCF) tarafından ilk kez Mersin’de yapılan Parkur Türkiye Şampiyonası sona erdi.
Bu haber 2021-08-10 15:04:14 eklenmiş

 

PARKUR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

 

Türkiye Jimnastik Federasyonu (TCF) tarafından ilk kez Mersin’de yapılan Parkur Türkiye Şampiyonası sona erdi.

 

GÜNAYDIN MERSİN

 

Türkiye Jimnastik Federasyonu 2021 faaliyet programında yer alan, 2028 Olimpiyat Oyunlarına dahil edilecek olan ve ilk resmi Türkiye şampiyonası 06-08 Ağustos tarihleri arasında 55 sporcunun katılımıyla Mersin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen “TCF Parkur Türkiye Şampiyonası” bugün yapılan serbest parkur yarışmalarıyla tamamlandı.

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Jimnastik Salonu’nda hız ve serbest Parkur dallarında gençler ve büyükler kategorilerinde iki gün boyunca gerçekleştirilen şampiyona sonunda TCF tarafından belirlenecek olan sporcular 09-12 Eylül tarihleri arasında Bulgaristan’da düzenlenecek olan “Parkur Dünya Şampiyonasında” ülkemizi temsil etme hakkı elde edecekler.

İlk resmi müsabakası Mersin’de düzenlenen TCF Parkur Türkiye Şampiyonası’nda Mersinli sporcular Genç bayanlar kategorisinde Doğa Etkiner hız parkuru ve serbest parkurda birinci, Genç erkeklerde Tuğra Tekeş hız parkurunda ikinci serbest parkurda birinci olurken, Büyük erkekler kategorisi hız parkurunda Furkan Durmuşcan üçüncü, M. Emre Mıdık dördüncü, Serbest parkurda Kaan Sapan dördüncü, M. Emre Mıdık beşinci ve Furkan Durmuşcan altıncı oldu.

Şampiyonanın ikinci günü yapılan Serbest Parkur yarışmaları sonunda dereceye giren sporculara ödülleri Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube müdürü Vedat Akyar, TCF genel sekreteri Recep Şahin, TCF  Mersin İl temsilcisi yardımcısı Hüseyin İğdir, TCF Parkur teknik kurul üyeleri Hakan Akdoğan ve Ömer Günyaz tarafından verildi.

 


ETİKETLER :
Diğer SPOR haberleri

Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -
Copyright © 2021 Günaydın Mersin Gazetesi Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
Gazetemiz MEİGDER Üyesidir
Meigder